Podignut forum.

Author Topic: Ćaskanje, slobodno, netematski, opušteno :)  (Read 1351 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Florenntina

Re: Ćaskanje, slobodno, netematski, opušteno :)
« Reply #75 on: March 08, 02:05:06 AM 2019, »
Meni je to uvek bilo fascinantno kako zene misle da ce raspravljanje i svadja nekim cudom proizvesti "toplinu" i "stvarni odnos" itd. To nema nikakve logike.

Mogu 100% da ti garantujem da prakticno svi muskarci reaguju suprotno - svadja i zvocanje ce ih oterati u otudjenje i hladnocu.

Ono jeste da ljutnja i uopšte reakcija znači neku emotivnu investiranost i da ti je stalo. Ali ako ti je zaista stalo do nekoga, nećeš ga maltretirati.

Ista stvar kod mene, što je ona više dosađivala to sam se ja više udaljavao, a nju je to dodatno nerviralo i tako u krug ,,mikrofonija" dok nije puklo. Laknulo mi, iskreno.

Naravno, samo verovali ili ne, ovo vazi i za zene.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 1688
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #76 on: March 13, 07:29:55 PM 2019, »

Mladen M

« Reply #77 on: March 13, 07:49:27 PM 2019, »

Bas me zanima bankovni racun aleksandre OC za jedno par godina :)

Ivan

Ivan

« Reply #79 on: April 24, 10:10:03 PM 2019, »

Mladen M

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #82 on: April 25, 07:20:56 PM 2019, »
Ovaj je dobar! :)

Paris streets in the eyes of Tesla Autopilot

Ivan

« Reply #83 on: April 25, 07:50:11 PM 2019, »
Fantasticno!

A zanimljivo mi je u tom videu koliko je ML jos uvek gruba tehnologija. Npr. ako je auto malo zaklonjen, verovatnoca naglo pada na ~30%, ili pesaci gde je verovatnoca prakticno 0%, iako su vidljivi u celosti, samo u specificnoj pozi (oni sto se naslanjaju na / preskacu ogradu). Mozda bi trebalo da prosire data set, mada siguran sam da znaju bolje od mene sta rade :D

Bas me zanima kakav image preprocesing koriste, greyscale sigurno, jer pojednostavljuje stvari, sigurno koriste i HSV color model za lakse segmentiranje boja, pitam se da l' imaju blog negde

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #84 on: April 25, 08:04:48 PM 2019, »
Karpathy pise tu i tamo po nesto, ali sumnjam da bilo ko od njih sme da otkrije interne algoritme pa da ga Elon lansira na Mars. :)

Ako sam dobro razumeo oni stalno sakupljaju podatke. Sto vise ljudi voze Tesle AI ce biti sve bolji.
« Last Edit: April 25, 08:06:30 PM 2019, by John Connor »

Ivan

« Reply #85 on: April 25, 11:08:34 PM 2019, »
Evo ima ovde malo o nekim izazovima na koje nailaze:

Ivan

« Reply #86 on: April 30, 05:23:57 PM 2019, »
У чему је фора са америчким здравственим системом, зашто је толико апсурдно скуп? Данас читам, лика ујела змија, само што су му дали инјекцију и посматрали га мало 50000 долара! Мени је то стварно абнормално.
Читао сам мало шта Томас Совел каже о теми, углавном како је америчко здравство квалитетније у односу на друге земље, и да све мора овако или онако да се плати, што је ок, али не налазим и не капирам одакле то космичко увећавање цена?

Auror

« Reply #87 on: April 30, 05:36:48 PM 2019, »
У чему је фора са америчким здравственим системом, зашто је толико апсурдно скуп? Данас читам, лика ујела змија, само што су му дали инјекцију и посматрали га мало 50000 долара! Мени је то стварно абнормално.
Читао сам мало шта Томас Совел каже о теми, углавном како је америчко здравство квалитетније у односу на друге земље, и да све мора овако или онако да се плати, што је ок, али не налазим и не капирам одакле то космичко увећавање цена?

Problem je u regulaciji, država je previše umešana, iako zvanično nemaju socijalizovano zdravstvo.

Vegeta

« Reply #88 on: April 30, 05:44:16 PM 2019, »
Imaš onaj primer laserskog skidanja dioptrije. Onog trenutka kad je država odjebala, cena je pala za dva reda veličine.
Strength is the only thing that matters in this world.
Everything else is just a delusion for the weak.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #89 on: April 30, 05:45:32 PM 2019, »
Cene su van kontrole iz vise razloga.

Prvo su preterane regulacije koje organicavaju doktore. Ranije je bilo puno malih porodicnih klinika koje su bile brze i efikasne, drzale normalne cene. Toga je sve manje, sve je vise ogromnih korporacija za koje doktori moraju da rade. Razlog je sto pojedinacno doktori i male klinike vise ne mogu da izadju na kraj sa troskovima regulacija, knjigovodjstva itd. Velike korporacije imaju ogromnu birokratiju za te stvari, ali se to onda normalno prenese na cenu usluge.

Drugo je FDA koja je izuzetno striktna u vezi lekova i terapija. Zbog njih su za istrazivanje i razvoj novih lekova/terapija potrebne milijarde dolara, godine i decenije. To ocigledno podize cene. Cak i neke lekove koji se normalno koriste u drugim zemljama FDA nije "odobrila"...

Trece, trzisni mehanizmi su potpuno eliminisani. Kad odes kod doktora niko nema pojma koliko neka usluga kosta. Ti im das osiguranje, oni te pregledaju, snimaju i sta vec treba, a "cenu" posle "prebija" njihova birokratija sa tvojim osiguranjem. Nemas apsolutno nikakvog uticaja na to. Tek posle par meseci ti stigne "izvestaj" koliko je sta kostalo, koliko je osiguranje platilo i koliko si duzan. To je opet zbog besmislenih regulacija... Secam se par puta kad sam bio pa ih pitam "a koliko to kosta" (npr. ultrazvuk) oni me gledaju kao da nisam normalan. Jednostavno niko nema pojma. Jasno onda da cena zavisi samo od neke pozadinske birokratije ...

U zadnje vreme su pocele da se pojavljuju "cash only clinics" u kojima su cene javno stavljene i placa se direktno kes. Ako se dobro secam cene su po 10 puta manje nego inace. To lepo ilustruje u cemu je problem.