Podignut forum.

Author Topic: Ćaskanje, slobodno, netematski, opušteno :)  (Read 2013 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Auror

Re: Ćaskanje, slobodno, netematski, opušteno :)
« Reply #90 on: April 30, 05:47:55 PM 2019, »
How Government Regulations Made Healthcare So Expensive

https://mises.org/wire/how-government-regulations-made-healthcare-so-expensive

Ivan

« Reply #91 on: April 30, 06:05:13 PM 2019, »
Да, претпоставио сам да је нешто у том фазону државних ,,препона".

Drugo je FDA koja je izuzetno striktna u vezi lekova i terapija. Zbog njih su za istrazivanje i razvoj novih lekova/terapija potrebne milijarde dolara, godine i decenije. To ocigledno podize cene. Cak i neke lekove koji se normalno koriste u drugim zemljama FDA nije "odobrila"...

Да, на ту тему сам слушао Милтона Фридмана, каже, да можда су некога спасили једног лошег лека, а колико је људи умрло док нису неки други одобрили? А радници у том ФДА не смеју олако да одобре, јер се плаше сами за себе, јер ако се неком пацијенту нешто деси, прво питање ће бити: ко је одобрио тај лек? И онда се добије изузетно тром систем, а који није тром за добро пацијената, већ чиновника.
У суштини, зашто пацијент не би носио одговорност да прихвати или не прихвати ризик. Поготову ако је на самрти, зашто да не проба нови третман, ако хоће? Зашто би држава буквално спречавала људе да буду одговорни сами за себе?

U zadnje vreme su pocele da se pojavljuju "cash only clinics" u kojima su cene javno stavljene i placa se direktno kes. Ako se dobro secam cene su po 10 puta manje nego inace. To lepo ilustruje u cemu je problem.

Ја само идем код приватних овде, и није нешто претерано скупо, искрено, онако у просеку. Има разних клиника, за разне намене, и разних цена, неке су скупље (са звучнијим именима сарадника), неке јефтиније.
И све се обави брзо, и сви су фини. А фини су јер њима требају моје паре. А код државног знамо сви како изгледа и како си третиран. Управо јер не зависе од тебе ни најмање, уосталом, пацијент више, је посао и главобоља више, а паре им на крају месеца исте.

How Government Regulations Made Healthcare So Expensive

https://mises.org/wire/how-government-regulations-made-healthcare-so-expensive

е то, фала!

Vegeta

« Reply #92 on: April 30, 06:10:51 PM 2019, »
I kod nas. Trebalo je da obavim pregled za powerlifting takmičenje, državni mi ponudili termin za pregled 6. maja.
Za 2200 dinara sam ga obavio u Medigroup istog dana, posle posla.
Strength is the only thing that matters in this world.
Everything else is just a delusion for the weak.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 2010
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #93 on: April 30, 08:06:15 PM 2019, »
Ameri nemaju drzavne bolnice, uopste nisu svesni na sta to lici. Zato ima puno kod njih progresivaca koji oce "drzavno zdravstvo". Ne kapiraju da od ovog kvaliteta koji sad imaju ne bi ostalo 1%.

Jedina drzavna institucija sa kojom se oni srecu je DMV, za vozacke dozvole, registracije itd. I to smatraju za zivu katastrofu - iako je 100 puta bolje nego u Evropi. Pa to koristim u razgovoru nekad da im objasnim...

Ivan

« Reply #94 on: May 02, 12:23:08 AM 2019, »
,,Он ће те пратити целога живота.
Јер, марксизам прожима све поре нашега друштва. Разумеш" :)
,,Шта дедер" :D :D :D

Приметите и то како обожава систем, а цвика за голи живот од телефонског позива :D

Мастрална комбинација ауторитативности и дебилизма.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #95 on: May 02, 12:37:40 AM 2019, »
,,Он ће те пратити целога живота.
Јер, марксизам прожима све поре нашега друштва. Разумеш" :)
,,Шта дедер" :D :D :D

Приметите и то како обожава систем, а цвика за голи живот од телефонског позива :D

Мастрална комбинација ауторитативности и дебилизма.

Najveca fora sto je to 100% realno kako je bilo. Skoro svi do poslednjeg iz tih "posleratnih generacija" bili su takvi. Komunizam je proizvodio beskicmenjake, kukavice i lazove.

Ivan

« Reply #96 on: May 06, 09:53:25 PM 2019, »

Ivan

« Reply #97 on: May 07, 11:08:36 AM 2019, »

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #98 on: May 09, 10:25:43 PM 2019, »
У чему је фора са америчким здравственим системом, зашто је толико апсурдно скуп? Данас читам, лика ујела змија, само што су му дали инјекцију и посматрали га мало 50000 долара! Мени је то стварно абнормално.
Читао сам мало шта Томас Совел каже о теми, углавном како је америчко здравство квалитетније у односу на друге земље, и да све мора овако или онако да се плати, што је ок, али не налазим и не капирам одакле то космичко увећавање цена?

Evo bas ovih dana Tramp nesto pokusava u vezi toga, pocinje na 26 min:

Trump delivers remarks on efforts to stop unexpected medical bills

Vegeta

Strength is the only thing that matters in this world.
Everything else is just a delusion for the weak.

Ivan

uros

« Reply #102 on: July 14, 09:11:34 AM 2019, »
Ameri nemaju drzavne bolnice, uopste nisu svesni na sta to lici. Zato ima puno kod njih progresivaca koji oce "drzavno zdravstvo". Ne kapiraju da od ovog kvaliteta koji sad imaju ne bi ostalo 1%.

Jedina drzavna institucija sa kojom se oni srecu je DMV, za vozacke dozvole, registracije itd. I to smatraju za zivu katastrofu - iako je 100 puta bolje nego u Evropi. Pa to koristim u razgovoru nekad da im objasnim...

U Kanadi za kucnog ljubimca mozes da dobijes magnetnu rezonancu (MRI) isto popodne ili sutradan, dok ljudi moraju da cekaju ~3meseca. Kako to? Pa veterinari nemaju nikakve drzavne regulacije, a za "marvu" (ljude) imaju "besplatno" socijalizovano zdravstvo.

Mladen M

« Reply #103 on: July 15, 03:20:17 PM 2019, »
U Kanadi za kucnog ljubimca mozes da dobijes magnetnu rezonancu (MRI) isto popodne ili sutradan, dok ljudi moraju da cekaju ~3meseca. Kako to? Pa veterinari nemaju nikakve drzavne regulacije, a za "marvu" (ljude) imaju "besplatno" socijalizovano zdravstvo.

U americi rade foru, veterinari slikaju ljude sa tim MRI i sta ti ja znam jer je jeftinije nego u bolnici. :)