Podignut forum.

Author Topic: "zene su divne" efekat i zasto je bitno da ga poznajemo.  (Read 3080 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mladen M

Re: "zene su divne" efekat i zasto je bitno da ga poznajemo.
« Reply #30 on: September 17, 03:49:02 PM 2018, »
Ne razumem cemu onda svi ti napori da se drugi pol ocrni, da mu se povredjuje dostojanstvo, da se unizava?

Da se razumemo ja nemam nameru da crnim zene jer je sam proces crnjenja jednog pola - glupost.

Ovo sto pisem, i sam eksperiment nije crnjenje zena, vec opis drustva koje ima pozitivnu predrasudu prema zenama. Sto ne znaci da zenski rod ne valja, vec da ih drustvo u poredjenju sa muskarcima mnogo bolje dozivljava nego sto jesu - a jesu vise-manje iste kao muskarci po moralnim kvalitetima.

Ljudi, kao sto rekoh cine 20 % losih, 60 % prosecnih nit losih nit obrih, i 20 % dobrih individua. Isto je to sa muskarcima i sa zenama, mozda dominira jedna losa osobina kod muskaraca druga kod zena ali polovi cine sumu dobrih i losih ljudi gde su vecina nit-tamo nit ovamo.

Florenntina

« Reply #31 on: September 17, 04:48:27 PM 2018, »
Iskreno da ti kazem, nemam pojma. Mislim da je to samo jedan od trenutnih trendova, mozda sporedni efekat jednog dubljeg problema od koga podjednako pate i muskarci i zene a to je samozivost. Ako je covek skoncentrisan samo na sebe, onda tu nema puno prostora za drugog, nema prostora za odnos sto rezultira skupom individua koje k’o muve bez glave lutaju po svetu pokusavajuci naci uzrok problema cas u muskarcima, cas u Indijancima, cas u pusacima, cas u mesojedima, cas u bogatim Kinezima itd. U toj grupnoj histeriji pronalaze nekakvu trenutnu utehu, beg od samoce koja ih sustinski prozdire.

Dijana

• Hero Member
  • Total likes: 324
  • Evo cveta dovoljno smelog da miriše
    • View Profile
    • Logosna Zrnca
« Reply #32 on: September 17, 05:41:10 PM 2018, »
Kako konstruktivno da se rjesavaju ta kolektivna ludila, pitanje je? jer insistiranje bilo na feministickoj bilo na antifem. prici bojim se da ne radi to nego produbljuje jaz. Mene iskreno obe price nerviraju.
Da se smanji olako shvacanje razvoda? da se stabilizuje porodica? to je pravo pitanje, neki pravac za razmisljanje.
to 'ne vole se vise', malo sporjeckaju, i hop razvod (a psiholoski ciklusi su takvi da bi prirodno mogao da se nadje novi zanimljiviji partner svakih nekoliko godina).
Kako to rijesiti, ako hriscanski ideal braka nije prica za sve? znaci voljna odluka i odgovornost da se posvetis jednoj i samo jednoj osobi, i da to bude za cio zivot, i da se ima odgovornost i paznja prema drugom, prema odnosu, prema zajednickom potomstvu?

to je pitanje svih pitanja, a ne ko je koga vise ugrozio, ko je koga vise kinjio, ko kad kako i koliko...
Acquila non capit muscas

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 2632
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #33 on: September 17, 06:19:02 PM 2018, »
Muškarci moraju da nauče da ne budu robovi svojih strasti. Uzrok ovih problema nisu žene, nego muška slabost. Problem je što se dečaci "voljno raslabljuju" (ne znam bolji izraz) od malena, umesto da se utrđuju i jačaju. Zato posle postanu mekušci koji samo balave za suknjama i ne mogu ženi da kažu "ne". Takva je ova današnja "masovna kultura", škola, muzika, filmovi... Od muškaraca pravi seronje. I to je glavni problem.
Praise the Lord! (and pass the ammunition)

Dijana

• Hero Member
    • View Profile
    • Logosna Zrnca
« Reply #34 on: September 17, 06:34:26 PM 2018, »
ja negdje ne kapiram kako se to muskarci voljno raslabljuju. ja vidim da je moderna (ne)kultura nemoral, neodgovornost, ozakonjeni razvrat. Muska ili bolje receno ljudska priroda je uvijek bila isto slaba na to.. prije je bilo sramota, cuvao se taj prividni moral, krilo se.. sad svaka gadost i bolescura ima pravo da zivi i postaje masovna i kulturoloska pa i politicka stvar, ne vise licna.

ja u feministickim raspravama tamo na forumu nisam uopste ucestvovala sem da ponekad dam otklon na suprotnu stranu, ove su mi jednako strane ali opet cinim to isto.. uravnotezenje.
no mnogo se vise vole i primaju masovnije i strasnije upravo te jednostrane rasprave.
Acquila non capit muscas

Dijana

• Hero Member
    • View Profile
    • Logosna Zrnca
« Reply #35 on: September 17, 06:39:15 PM 2018, »
Muškarci moraju da nauče da ne budu robovi svojih strasti. Uzrok ovih problema nisu žene, nego muška slabost. Problem je što se dečaci "voljno raslabljuju" (ne znam bolji izraz) od malena, umesto da se utrđuju i jačaju. Zato posle postanu mekušci koji samo balave za suknjama i ne mogu ženi da kažu "ne". Takva je ova današnja "masovna kultura", škola, muzika, filmovi... Od muškaraca pravi seronje. I to je glavni problem.
Mislim da je ovo ona druga tema, kako da vratimo taj patrijarhalni ideal muskarca... da patrijrahalni ne znaci, zlotvor i necovjek kome je sve dozvoljeno a zena mora da bude pacenica i mucenica, nego da bude olicenje patrijarhalnih vrlina. Pravi poredak i jeste kako je rekao ap.Pavle Muz zenu da voli (ne povredjuje), zena muza da postuje (odgovara zeninoj prirodi). znaci da bude takav da zasluzuje postovanje.
Acquila non capit muscas

Vegeta

« Reply #36 on: September 17, 06:50:24 PM 2018, »
Poštujem i Clareya i Pragera, ali ovde mislim da je Clarey u pravu.

Strength is the only thing that matters in this world.
Everything else is just a delusion for the weak.

Florenntina

« Reply #37 on: September 17, 07:04:08 PM 2018, »
Pa to isto se moze reci i za zene samo u suprotnom smeru. Imam devojcicu i gledam sta im se servira sto svesno sto nesvesno. Ideal je jaka i samostalna zena kojoj maltene niko ne treba. I zene masovno padaju na taj zamisljeni cool zenski lik super uspesne zene koja odlicno izgleda, koja je prodorna, opasna, koja govori ne kad god stigne i mnogo je bitna zbog toga, zene koja vlada! I naravno da tu nema mesta za muskarce tj. nema mesta nizasta osim za sopstveni ego.

Tako bi se isto moglo reci da danasnja kultura od zena pravi beskrupulozne, agresivne, samodovoljne azdaje koje uvek nadju neku metu napada da bi u odnosu na tu metu mogao da zablista njihov velicanstveni ego. I sve bi se to dalo resiti mnogo brze i prirodnije da se nije sad umesala i politika da deli pravdu. Mislim, resice se i ovako ali mnogo teze i dugotrajnije...

Potrebni smo jedni drugima, to je cinjenica i to cemo svakako morati da naucimo pre ili kasnije.
« Last Edit: September 17, 07:08:16 PM 2018, by Florenntina »

Vegeta

« Reply #38 on: September 17, 07:29:58 PM 2018, »
Tako bi se isto moglo reci da danasnja kultura od zena pravi beskrupulozne, agresivne, samodovoljne azdaje koje uvek nadju neku metu napada da bi u odnosu na tu metu mogao da zablista njihov velicanstveni ego.

Kamo sreće da ih čini samodovoljnim. Ne postaju one samodovoljne, nego nesposobne za život, krhke žrtve koje ne mogu da podnesu drugačije mišljenje, nego budu trigger-ovane kad čuju nešto što ne žele da čuju i onda se dese tantrumi.

Često postanu ovakvi degenerici.
Strength is the only thing that matters in this world.
Everything else is just a delusion for the weak.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 2632
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #39 on: September 17, 08:16:44 PM 2018, »
Mislim da je ovo ona druga tema, kako da vratimo taj patrijarhalni ideal muskarca... da patrijrahalni ne znaci, zlotvor i necovjek kome je sve dozvoljeno a zena mora da bude pacenica i mucenica, nego da bude olicenje patrijarhalnih vrlina. Pravi poredak i jeste kako je rekao ap.Pavle Muz zenu da voli (ne povredjuje), zena muza da postuje (odgovara zeninoj prirodi). znaci da bude takav da zasluzuje postovanje.

To je glavna tema. Nije ovde cilj da se napadaju žene.

Stvar je u tome da je odnos prema ženama jedna od osnovnih stvari za sazrevanje muškarca. Naša najveća slabost je žena, zbog vas radimo sve što radimo. Tako smo programirani. A problem je što današnja kultura tu slabost maksimalno zloupotrebljava. Mladiće ostavlja potpuno ponižene i izložene, bez ikakve odbrane.

Možda je to malo teže razumeti "sa druge strane", ali je zaista ogroman problem.
Praise the Lord! (and pass the ammunition)

Mladen M

« Reply #40 on: September 17, 09:49:06 PM 2018, »
Kako konstruktivno da se rjesavaju ta kolektivna ludila, pitanje je?

Istinom, otvorenoscu i dijalogom. Zato sam i otvorio ovu temu. Moramo da razumemo sta uzrokuje probleme i sta moze da se resi i kako.

Moje misljenje je da je jedan od uzrokaproblema taj efekat da su "zene divne". Toliko je prisutan u medijima da i kada dokazano znamo da odredjena zena nije divna, mediji i dalje sire pozitivnu sliku o njoj.

Mladen M

« Reply #41 on: September 17, 09:52:47 PM 2018, »
ja negdje ne kapiram kako se to muskarci voljno raslabljuju.

Slazem se, problem je (po meni) kada ti kazes - nemojte da se raslabljujete prema zenama, znaju one da budu goveda mediji, drustvo, politika te napadnu da generalizujes, da mrzis zene itd.

Ja ovo prvenstveno pisem muskarcima a ne tebi i florentini, vas dve ste takve kakve ste i odlicne ste.

Medjutim muskarci mojaju da postanu oprezini i vise kriticni prema svom biasu. Nije glavni uzrok to sto nema dovoljno promocija za prevenciju raka prostate krivica medju zenama, nego je krivica medju muskarcima. Jer zene za svoj interes paze, razmisljaju o raku dojke. Muskarci paze za zenski interes (rak dojke) ali ne razmisljaju o muskom interesu - rak prostate.

Evo ti primer:

i to je problem, u muskarcima. To mi zaronski volimo da zovemo cucks, betas itd. Ljudi koji stavljaju interes zenskog roda ispred svog interesa i interesa svog sina, brata druga. Nije problem u ovoj devojci, nego u ovim robovima gospodarici u kadi.

U 90 % slucajeva vade recenice iz konteksta i ako si pricao o odredjenoj grupi zena i rekao "zene su to i to" oni ce reci da ti mislis na sve zene ili nesto tako.

Prosto je nemoguce koristiti normalan, ljudski jezik, jer u svakoj kritici odredjene grupe ljudi neko moze da insnulira da ti mrzish tu grupu ljudi ili tako nesto.

Ja sam na to naisao 100 puta na internet diskusijama, na poukama sam od ljudi koji me ZNAJU nazvan "mizigonim govancetom", od zena koje znaju da ih ne mrzim. Od zena kojima nikad nista lose nisam uradio, uvek sam ih tretirao kao jednaka ljudska bica - zato sto sam rekao da i zene imaju neke lose osobine koje prevoladavaju.

« Last Edit: September 17, 10:01:45 PM 2018, by Mladen M »

Florenntina

« Reply #42 on: September 17, 10:50:29 PM 2018, »
Tako bi se isto moglo reci da danasnja kultura od zena pravi beskrupulozne, agresivne, samodovoljne azdaje koje uvek nadju neku metu napada da bi u odnosu na tu metu mogao da zablista njihov velicanstveni ego.

Kamo sreće da ih čini samodovoljnim. Ne postaju one samodovoljne, nego nesposobne za život, krhke žrtve koje ne mogu da podnesu drugačije mišljenje, nego budu trigger-ovane kad čuju nešto što ne žele da čuju i onda se dese tantrumi.

Često postanu ovakvi degenerici.

Pa dobro brate, ovo su ekstremi i ludaje kojih imas sa obe strane ali nisam mislila na to. Pisala sam o opstim drustvenim trendovima koji podsticu zene da budu sto vise nezavisne do stepena da im niko ne treba, ne uzimajuci u obzir da takav stepen nezavisnosti nije prirodan jer su ljudi socijalna bica koja ne mogu da zive normalan i ispunjen zivot bez odnosa i zajednice.

Florenntina

« Reply #43 on: September 17, 10:58:26 PM 2018, »

To je glavna tema. Nije ovde cilj da se napadaju žene.

Stvar je u tome da je odnos prema ženama jedna od osnovnih stvari za sazrevanje muškarca. Naša najveća slabost je žena, zbog vas radimo sve što radimo. Tako smo programirani. A problem je što današnja kultura tu slabost maksimalno zloupotrebljava. Mladiće ostavlja potpuno ponižene i izložene, bez ikakve odbrane.

Možda je to malo teže razumeti "sa druge strane", ali je zaista ogroman problem.

Pa i nasa najveca slabost su muskarci. Upoznala sam dosta zena koje su potpuno unistene izlazile iz odnosa sa muskarcima. I sta cemo sad? Da lincujemo te muskarce ili objasnimo doticnim kako su same odgovorne i krive za nesrecu koju su pretrpile. Jbg, ako imas posla sa nepostenim ljudima, sve moze postati sredstvo manipulacije, pa tako i pozivanje na pol. Zato je cela ova prica po meni vise eticko nego polno pitanje.

Mladen M

« Reply #44 on: September 17, 11:44:56 PM 2018, »
Pa i nasa najveca slabost su muskarci. Upoznala sam dosta zena koje su potpuno unistene izlazile iz odnosa sa muskarcima. I sta cemo sad? Da lincujemo te muskarce ili objasnimo doticnim kako su same odgovorne i krive za nesrecu koju su pretrpile. Jbg, ako imas posla sa nepostenim ljudima, sve moze postati sredstvo manipulacije, pa tako i pozivanje na pol. Zato je cela ova prica po meni vise eticko nego polno pitanje.

Kada zena izadje iz odnosa sa muskarcima, gde je bila ostecena cesto ima podrsku drugarica i drugara koji joj pomazu kroz te teskoce. Niko ne prica da je luzerka, ili sta ti ja znam.

Sta tu? pa nista, super!

Ali sa muskarcima? Muskarce koje devojke ne vole koje devojke ostavljaju dozivlajvaju ko luzere. Gledam sad seriju dva i po muskarca. Pogledaj Alena charlijevog brata. Sve najgore o njemu. George Constanza iz sienfilda. Ross iz Prijatelja. Onaj stripadzija iz Big Bang Theory. 

Znaci kada te uzasna devojka ostavi ti bukvalno kao musko nemas kome da se pozalis, malo ko ima da te saslusa, savetuje da se empatise sa tobom.

Ima jedna smesna ali istinita slicica, muski i zenski fejsbuk:

U ljubavnoj igri tesko je biti muskarac. Sto nista nije problem, tako je kako je - ono sto jeste problem je to sto ne moze da pricamo o tome otvoreno, ne moze da spomenemo cinjenice i ne mozemo mi muskarci.

p.s.

a da ne pricam kada su odnosi nasilni. Zena u nasilnom odnosu? Tu je 100 reklama sigurnih kuca podrska drustva i drzave u velikoj meri da ona izadje iz te veze i da moze da prezivi sama na svome.

A sta kada je muskarac zlostavljan? Ili da vraca nazad pa da bude nasilnik (jer je bolje biti nasilnik nego da te zena bije) ili da cuti i da trpi. Socijalne sluzbe skoro da mu ne pruzaju nikakvu pomoc, a retki su drugi muskarci i zene koji ce da osecaju bilo koju vrstu empatije prema drugom muskarcu.

Sustina: Zeni je dozvoljeno da bude slaba, zena se stiti kad je slaba. Muskarcu nije dozvoljeno da bude slab, slab muskarac se ignorise i unizava od drustva i drzave.

« Last Edit: September 17, 11:49:46 PM 2018, by Mladen M »