Podignut forum.

Author Topic: "zene su divne" efekat i zasto je bitno da ga poznajemo.  (Read 2758 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Florenntina

Re: "zene su divne" efekat i zasto je bitno da ga poznajemo.
« Reply #75 on: September 18, 10:47:44 PM 2018, »
zato sto statistike koje si naveo ukazuju da je najveci broj samoubica u braku a ne razvedenih kako si podvukao...

Prvo da ispravimo lapsuse. Najveci broj samoubica su udovci, pa zatim u braku. To je moj lapsus.
A tvoja greska je da je najveci broj samoubica u braku. Nije. Evo ti kompletan dokument. http://www.doiserbia.nb.rs/img/doi/0038-982X/2007/0038-982X0702025P.pdf

Citat:
Što se tiče opšte stope samoubistava, ubedljivo najveća vrednost tog
pokazatelja je dostignuta kod udovaca. Prema podacima za 2001-2003, tj. za
trogodišnji period oko popisne 2002. godine,16 kod obudovelih je u proseku
godišnje bilo 123 samoubistava na 100.000 stanovnika,
što je gotovo četiri i
po puta više nego kod udovica (28 na 100.000 stanovnika). Slede razvedeni,
zatim lica u braku,
a najniže stope su kod celibatera. Kod sve tri grupe, stope
smrtnosti usled samoubistva su približno 3,5 puta veće kod muškaraca

Zato sto ubistvo i samoubistvo nisu isto? Zato sto bez osnova podrazumevas da su se svi ti muskarci samoubili zbog zena, dok su se zene samoubile zbog mentalne bolesti,

Ubistvo i samoubistvo nisu isto, ali je zrtva zrtva bez obzira kako je stradala.
Ako imas situaciju da imas perko 1000 muskaraca koji su zrtve samoubistva.
I 30 zena koje su zrtve porodicnog ubistva.

I drustvo se fokusira samo na tih 30 zena - to ukazuje da sa tim drustvom nije nesto u redu.

Ni na jednu drugu kategoriju zrtvi se ne fokusira vise nego na 30 zena zrtva ubistva u braku. Sve ostale zrtve su zanemrljive ukljucujuci i zene samoubice kojih je vise od 30, oko 400.

Zasto?

Inace uopste je diskutabilno koliko i da li moze da smanjimo taj broj od 30 ubijenih zena. Posto su neki ljudi jednostavno psihopate. Znamo da taj broj stagnira, poslednjih 20 godin na tu izmedju 25 i 35 godisnje.

Mladene, postoji opravdan razlog zasto su ubistvo i samoubistvo posebne kategorije. Kod samoubistva imas slobodu da odlucis hoces li okoncati svoj zivot ili neces dok kod ubistva najcesce nemas izbor, bar kod ovog vida ubistava o kojima pricamo.

Drugo, ne mozes porediti broj ubijenih zena sa muskim samoubicama covece. Vidis da se i zene samoubijaju i zaista je neozbiljno tvrditi da su se muski ubili zbog problema u braku zene zbog mentalnih problema. Pa kud’ ces vecu potvrdu mentalnih problema od samoubistva?!

Ako smatras da se muskim problemima ne posvecuje dovoljno paznje, to razumem i slazem se ali ovo nije ni tacan ni posten nacin da potkrepis opravdanost tog apela.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 2314
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #76 on: September 18, 10:50:59 PM 2018, »
Ovo je potpuno idealizovana slika muskarca. I ne brate da ima sukoba (statisticki potvrdjeno) nego padaju i glave i to bukvalno.

A ova samodovoljnost koju istices kao neki ponos je ista ona zamka koja se prodaje i koju super kupuju danasnje zene na Zapadu-nezavisna i jaka zena kojoj niko ne treba (osim njenog ega). Mislim da je to velika zabluda i promasaj modernog drustva jer kao sto rekoh, covek je bice zajednice i tesko moze imati ispunjen i radostan zivot bez odnosa sa drugima.

Kažem što se tiče nas ovde - nikom ovde nije cilj da nešto "ratuje" protiv ovog ili onog pola. Samo smo srećni što imamo neko mesto gde možemo otvoreno da porazgovaramo o nekim temama bez da nas vređaju, proglašavaju sa seksiste-naciste-rasiste itd. Negde možda ima tih sukoba, ali mene ne zanima uopšte da se uključujem u te "ratove", cenim ni kolege.

Pa nije brak jedina zajednica i odnos sa drugima.

Florenntina

« Reply #77 on: September 18, 10:56:13 PM 2018, »
Ne možeš od žena da očekuješ "empatiju za probleme muškaraca", njihov prirodni instinkt je da odbacuju muškarce sa problemima. Može samo na intelektualnom nivou, ali generalno ljudi nisu intelektualna bića. Statistički gledano, nama upravljaju nagoni.

Što se "povređivanja" tiče, muškarci su efikasniji kad je u pitanju fizičko nasilje - i prema sebi i prema drugima. Statistički, više žena pokuša samoubistvo, ali mnogo više muškaraca izvrši samoubistvo. E sad, koliko zlobe osoba može da nanese drugoj osobi, a da ne bude fizičko nasilje... to je pitanje. Žene znaju da budu veoma surove na svoj način.

Pa otkuda onda toliki broj zena zavrsi sa problematicnim muskarcima (ako ih instiktivno izbegavaju). Ispade da su postali problematicni u braku?

Zene kao i muskarci mogu biti uzasno i zli i surovi, ALI, bar statisticki gledano, zene te bar ostave u zivotu.

Mladen M

« Reply #78 on: September 18, 11:10:52 PM 2018, »
Mladene, postoji opravdan razlog zasto su ubistvo i samoubistvo posebne kategorije. Kod samoubistva imas slobodu da odlucis hoces li okoncati svoj zivot ili neces dok kod ubistva najcesce nemas izbor, bar kod ovog vida ubistava o kojima pricamo.
Ok to se slazemo ali ne vidim kakve to veze ima sa temom.

Drugo, ne mozes porediti broj ubijenih zena sa muskim samoubicama covece. Vidis da se i zene samoubijaju i zaista je neozbiljno tvrditi da su se muski ubili zbog problema u braku zene zbog mentalnih problema. Pa kud’ ces vecu potvrdu mentalnih problema od samoubistva?!

Ja uopste ne razumem tvoj argument. Ja ni ne tvrdim da su se muskarci ubili zbog problema u braku niti sam to igde rekao. Mada je to jedno sasvim legitimno moguce objasnjenje. Ako imas predominantnu i prezastupljenu grupu samoubica koje cine razvedeni muskarci - moguce da je razvod imao nesto sa time.

Ono sto ja pricam jeste prvenstveno zasto drustvo posvecuje vise paznje na 30 ubijenih zena, nego na 1000+ samoubijenih muskaraca. I voleo bih da vidim odgovor zasto je to tako?
Zasto su tih 30 zenskih zivota vazniji od 1000+ ubijenih muskaraca.

ja ne poredim ubistvo i samoubistvo, ne krivim zene za muske samoubice, vec pricam o drustvu i njegovim pogledima na muskarce.

Ono sto jesam naveo to je da je veliki deo tih samoubica iz grupe razvedenih muskaraca. I pitam se - zasto je ta grupa toliko zastupljena? Dakle nisam rekao da su uzrok zene, vec se pitam logicno pitanje, zasto? Udovci i udovice to mi je jasno. Zale za izgubljenim partnerom.

Ti mi nisi dala objasnjenje zasto su razvedeni muskarci taj procenat.  Ja sam dao neko objasnjenje, a to je da muskarci posle razvoda nemaju nikakvu podrsku. Opet to nije krivljenje zena vec drustva.

Ako smatras da se muskim problemima ne posvecuje dovoljno paznje, to razumem i slazem se ali ovo nije ni tacan ni posten nacin da potkrepis opravdanost tog apela.

Sta konkretno nije tacno i posteno? Mozes li mi reci sta sam to tacno i neposteno rekao? ja iskreno mislim da ti ne razumes moje argumente, cim pricas o poredjenju ubistva i samoubistva.

Ja ih opet i ne poredim, vec ti poredim zrtve ubistva i samoubistva.
Takodje pricas da krivim zene - ja ih ne krivim nista, niti smatram da imaju neku posebnu odgovornost. Imaju odgovornost isto koliko i muskarci.

Mladen M

« Reply #79 on: September 18, 11:17:51 PM 2018, »
Zene kao i muskarci mogu biti uzasno i zli i surovi, ALI, bar statisticki gledano, zene te bar ostave u zivotu.

Staitisticki gledano kada zene ostave muskarca u zivotu on okonca sebi zivot. I to mnogo cesce skacu sa mosta muskarci koje zene ostave u zivotu nego sto zene bivaju ubijene.
Je l ti stvarno ne zagolica to mastu malo, zasto je tako? Zasto ti muskarci skacu sa mosta?

Opet ti ponavljam, ne kazem da je zbog zena, jasno mi je da logika na vodi da je to jedan moguci razlog ali ja ne znam da li je samo zbog tih zena jer se niko nije bavio time, jer se niko nije zapitao.

i to je moja poenta... niko ni ne istrazuje zbog cega je a mi to ovde odbacujemo, i strogo branite stav da nije zbog zena, vec zbog mentalne bolesti.

« Last Edit: September 18, 11:20:20 PM 2018, by Mladen M »

Mladen M

« Reply #80 on: September 18, 11:22:03 PM 2018, »
Pa otkuda onda toliki broj zena zavrsi sa problematicnim muskarcima (ako ih instiktivno izbegavaju). Ispade da su postali problematicni u braku?

Muskarac sa problemom = depresivan, anksiozan, nesiguran, osetljiv.
problematican muskarac = egoistican, narcisoidan, drzak, nasilan.

Jedan deo zena zaglav u braku sa problematicnim, ali skoro sve zene izbegavaju muskarca sa problemom.

Mladen M

« Reply #81 on: September 18, 11:24:21 PM 2018, »
@Florenntina  Evo ti kada imas vrmena Erin Pizzy, ova je osnovala prvu sigurnu kucu u svetu ikad.
Prica njeno iskustvo o porodicnom nasilju. Ako imas vremena poslusaj sta ima da kaze o porodicnom nasilju i kako ga resiti.

Florenntina

« Reply #83 on: September 18, 11:37:22 PM 2018, »
Nemam brate ni vremena a ni nerava sto bi rekao gos’in Stulic. Odoh da radim jer ocigledno ne uspevamo da se razumemo pa bolje da ne trosimo vreme uzalud. Neobicno je da jedan od najskupljih i najvrednijih resursa ljudi tako sirokogrudo raspijaju.

Sta ti je svesnost... Neku noc sam odrala grlo objasnjavajuci finansijskom planeru sa preko 20g iskustva zbog cega je nuzno ubaciti kategoriju vremena u bilo koji finansijski plan...

Mladen M

« Reply #84 on: September 18, 11:38:15 PM 2018, »

Sta ti je svesnost... Neku noc sam odrala grlo objasnjavajuci finansijskom planeru sa preko 20g iskustva zbog cega je nuzno ubaciti kategoriju vremena u bilo koji finansijski plan...

e to si u pravu vala preterasmo :)

cheers  8)

Dijana

• Hero Member
  • Total likes: 323
  • Evo cveta dovoljno smelog da miriše
    • View Profile
    • Logosna Zrnca
« Reply #85 on: September 18, 11:40:41 PM 2018, »
Mladene odakle ti to da ja nemam empatije? kako znas kako bih ja reagovala da mi se licno pozalis o licnim stvarima? jel te nisam dovoljno podrzavala i privatno i javno, dosad?
ja znam sve muke i probleme svog brata, svojih prijatelja, svoje i jos hiljadu ljudi. nisam to uzalud spomenula.
Jedan slucaj, meni bliske muske osobe. Imao je problem, zena je agresivna i izazivala ga je izmedju ostalog, cak i fizicki. On kaze, ponosan sam na sebe sto je nisam udario. (jes da bih je zato ubio u tom momentu). tako isto bih i ja da sam musko. ne bih je tukla ni za zivu glavu.. ako nema komunikacije, ako nema nacina da izdejstvujem da me ne ponizava, onda lijepo svoje kofere i na vrata. ne bih da budem neuracunljivi skot i ucinim ko zna sta. mi nismo andjeoska bica. ali zato imamo razum i volju.
izvini ali za sprdnju od problema, tipa 'nije mi dala, popreko me pogledala, rekla mi je ovo ili ono da me ponizi' nemam strpljenja da slusam, narocito ne generalizovano na kvazi intelektualne diskusije. ovo je Balkan, da, ovde ne smijete da pricate da vam treba sigurna kuca, jer, da, svi ce vam se smijati.
u mom bliskom krugu (da zanemarim ono sto cujem po profesionalnoj liniji ili privatnoj) znam za  trista cuda, samo nemamo direktno ubistvo, ali da je cijela porodica stradala, zena, i djeca, i jos vise djeca, od muza oca zlotvora, i da je taj meni dragi rodjak s kojim sam odrasla obolio i umro mlad, i da mi je to udarac veliki od nepravde, od zataskavanja cijele familije samo da se ne razvede... imamo dva slucaja da su majke nemajke ostavile djecu ali prave ludace i kurvestije, i ocevi odgajili djecu. ima slucaj da otac zlotvor maltretira odrasle ljude cak ih i tuce iako bi ga njih troje bar zajedno mogli samljeti, ali strah je cudo. ima slucaj da je zenamajka zloduh porodice i zaista maltretira muza cio zivot i zatrovala je djecu, upravo su otrovani. muka mi je od tih prica.
ja sam tamo na forumu zaobilazila u sirokom luku dve stvari:1. politiku, 2. feminizam. ja sam u cudu, prvi put sam sad cula za ta cuda mra i mgtow, ja sam morala da guglam...nemam strpljenja da ja to pomnije izucavam, otprilike mi je jasno sve to  sranje zajedno kuda vodi. godinama pricam neku konstruktivnu pricu, bar pokusavam.
plus, ne zanimaju me zenska prava, jos manje, iskrena da budem, muska prava. mene samo zanimaju djecja prava. sto rekao dostojevski, mi smo pojeli jabuku, oni nisu, a oni ispastaju. red je da mi odrastemo i budemo odgovorni.
Acquila non capit muscas

Dijana

• Hero Member
    • View Profile
    • Logosna Zrnca
« Reply #86 on: September 18, 11:53:57 PM 2018, »

[/quote]

Kažem što se tiče nas ovde - nikom ovde nije cilj da nešto "ratuje" protiv ovog ili onog pola. Samo smo srećni što imamo neko mesto gde možemo otvoreno da porazgovaramo o nekim temama bez da nas vređaju, proglašavaju sa seksiste-naciste-rasiste itd. Negde možda ima tih sukoba, ali mene ne zanima uopšte da se uključujem u te "ratove", cenim ni kolege.

Pa nije brak jedina zajednica i odnos sa drugima.
[/quote]
ma o ratu polova ja pricam odavno i nevezano za bilo koga ovde..upravo tamo na forumu to sam i pricala. samo moje price na sve teme idu ni na jednu stranu nego u pokusaj sinteze, i nikad ne odgovaraju jer je priroda forumskih diskusija da se polarisu stavovi i ljudi grupisu oko njih. na vjerske stavove jednima sam artemita a drugima papisto-ekumenista, i sl. jer ako nisam njihova onda moram biti od suprotnih.

sto se vase price tice, i politicke i ove, ok je sve to, slobodno pricajte, samo nemojte da budete jednostrani i ostrasceni u svoju pricu, narocito ne da zloupotrebite svoj forum da je namecete i kaznjavate za suprotnu pricu. ja sam ovde jer mi vi kao ljudi odgovarate i zbog drugih nekih principijelnih stvari. idejno, ideoloski i vjerski-ideoloski (jer i to postoji), blize mi je desno i konzervativno...
Acquila non capit muscas

Dijana

• Hero Member
    • View Profile
    • Logosna Zrnca
« Reply #87 on: September 19, 12:03:37 AM 2018, »
Ok to se slazemo ali ne vidim kakve to veze ima sa temom.

Ja uopste ne razumem tvoj argument. Ja ni ne tvrdim da su se muskarci ubili zbog problema u braku niti sam to igde rekao. Mada je to jedno sasvim legitimno moguce objasnjenje. Ako imas predominantnu i prezastupljenu grupu samoubica koje cine razvedeni muskarci - moguce da je razvod imao nesto sa time.

Ono sto ja pricam jeste prvenstveno zasto drustvo posvecuje vise paznje na 30 ubijenih zena, nego na 1000+ samoubijenih muskaraca. I voleo bih da vidim odgovor zasto je to tako?
Zasto su tih 30 zenskih zivota vazniji od 1000+ ubijenih muskaraca.

ja ne poredim ubistvo i samoubistvo, ne krivim zene za muske samoubice, vec pricam o drustvu i njegovim pogledima na muskarce.

Ono sto jesam naveo to je da je veliki deo tih samoubica iz grupe razvedenih muskaraca. I pitam se - zasto je ta grupa toliko zastupljena? Dakle nisam rekao da su uzrok zene, vec se pitam logicno pitanje, zasto? Udovci i udovice to mi je jasno. Zale za izgubljenim partnerom.

Ti mi nisi dala objasnjenje zasto su razvedeni muskarci taj procenat.  Ja sam dao neko objasnjenje, a to je da muskarci posle razvoda nemaju nikakvu podrsku. Opet to nije krivljenje zena vec drustva.

Sta konkretno nije tacno i posteno? Mozes li mi reci sta sam to tacno i neposteno rekao? ja iskreno mislim da ti ne razumes moje argumente, cim pricas o poredjenju ubistva i samoubistva.

Ja ih opet i ne poredim, vec ti poredim zrtve ubistva i samoubistva.
Takodje pricas da krivim zene - ja ih ne krivim nista, niti smatram da imaju neku posebnu odgovornost. Imaju odgovornost isto koliko i muskarci.
upravo ti zena i govori da se ne mogu porediti babe i zabe. NE MOGU se stavljati u istu kategoriju ubistva i samoubistva, ni po kom osnovu, bez obzira na broj i pol.
JESI rekao da su se zene samoubile zbog mentalnih problema, a muski zbog patnje. FUNDAMENTAL ERROR. svako samoubistvo=mentalni problem (patnja, bilo koja) je samo okidac. nema tu razlike po polu. to je depresivni sklop licnosti, eventualno neki od poremecaja licnosti. znaci, ne mozes da kazes tako nesto pa onda da kazs nisam to rekao.

i gdje to stoji da drustvo reaguje na 30 zenskih zrtava a ne reaguje na x muskih samoubistava? ja nesto ne vidjeh reakcije drustva osim novinskih napisa znj kategorije.

ovo je bre duboko bolesno drustvo, cijeli balkan. ovde nikog nije briga za covjeka! COVJEKA (muskarca, zenu, dijete, DIJETE!!!) samo kriminal korupcija interesi, haos, anomija. nikoga nije briga za djecu, a da bude briga za muske probleme u vezama, patnje i samoubistva!
ja bih voljela da vidim brigu drustva o djeci, ni o zenama ni o muskarcima.
Acquila non capit muscas

Dijana

• Hero Member
    • View Profile
    • Logosna Zrnca
« Reply #88 on: September 19, 12:18:50 AM 2018, »
Sto se tice problema u odnosima.
Zlostavljanje psihicko, zene su majstori, po prirodi stvari, milenijumima, nema na sta da se osloni do na svoj jezik i pamet i lukavstvo. to je odlika vrste vec.
zlostavljanje fizicko, po prirodi stvari, pripada muskarcima. Ali da se ne pravimo naivni, da je to samo izazvano zenskim zvocanjem i maltretiranjem. uh, uh. drugo, zlostavljanje fizicko ne ide bez psihickog. predator zlostavlja zrtvu kako god stigne, ovo ide prvo, i pride.
zatim, i jedni i drugi zlostavljaju djecu, na sve moguce nacine.
zasto? prosto, jer smo mi ljudi zla bica. mi hriscani to zovemo 'pala priroda', pa onda, upliv demonskih sila. nama je potrebna velika i jaka motivacija, da ne budemo zli. mnogo znanja, samokontrole, volje, savjesti itd. zato je najbolje i najbolji rezultat daje kad se stavi bozanski autoritet na nasu savjest. ali ni on nije dovoljan.

MZ odnos. kom opanci kom obojci. ulazimo u to s dobrim namjerama i dobrim nadama, ne ispadne uvijek dobro. sta se realno moze uciniti? moze se proucavati psihologija. moze se ici u savjetovalista. mogu se uciti vjestine komunikacije. moze se razumjevati i oprastati, i truditi biti bolji. Odnosi su cirkularni. Nema iskljucivog krivca (osim rjedjih slucajeva kad je jedan psihopata koji kiniji i muci prosto jer mora). Kod 99% psihicki normalnih ljudi ima hiljadu faktora koji uticu na odnos, i socijalnih, i upliva drugih ljudi, narocito porodice, i drustvenog ludila i siromastva koje razjeda ljude i pucaju najcesce muskarci. Ali veliki najveci dio je do dvoje ljudi. Oni se nisu trudili da daju najbolje od sebe. Oni nisu htjeli ili umjeli da komuniciraju. Oni nisu htjeli ili umjeli da razumiju drugog. U tim odnosima smo ranjivi, najranjiviji. Ratne igre su tu veoma opasne i ne zavrsavaju se ni po koga dobro. otrcana fraza rad na sebi.. floskula dobre volje.. vec izlizana rijec ljubav u svim svojim projavnim formama, od obicnog poznavanja i razumjevanja i postovanja i brige i posvecenosti i paznje.. da ne spominjemo nase fraze o zrtvenoj ljubavi. neeeemaaaa... suplji smo bre da zvecimo i jecimo. zato ne valjaju odnosi. a projektovati krivicu van i na druge, ne vodi dobru. narocito kad optuzimo cijeli suprotan rod. onda mozemo da idemo u manastir.. ili da predjemo u lgbt skupinu i da iskijavamo i isijavamo kivnost na uzasni drugi pol. ja ne vidim trece. aha. trece je mgtow/wgtow. bog da nas spase i urazumi vec...
Acquila non capit muscas

Вукашин К.

« Reply #89 on: September 19, 12:36:42 AM 2018, »
"sto se vase price tice, i politicke i ove, ok je sve to, slobodno pricajte, samo nemojte da budete jednostrani i ostrasceni u svoju pricu,"

Draga Virto, ne postoji mrva ostrascenosti u onome sto sam ti rekao,  potpuno sam emotivno neinvestiran u ikakav rat, niti imam konja u trci zrtvama i svaljivanju krivice. Ti u samoj ovoj temi vidis vrednosnu osudu zena koje nema, jer nema nista gluplje nego osudjivati prirodu, i ovaj "rat polova" nema veze sa moralnoscu jednog pola ili drugog, vec neskladom u toj prirodi koji se manifestuje u neprirodnoj, laznoj, izopacenoj humanistickoj viziji muskaraca i zena.

Da bi razumela taj nesklad i kako i zasto se manifestuje, moras najpre poznavati musku i zensku prirodu bez ikakve osude za nju, i istrazivanje sa pocetka ove teme je jedan malecni deo relevantne prirode.

Dakle smiri se, napravi distancu, procitaj opet receno i razmisli kako se ta priroda manifestuje u drustvu zansovanom na njenom poricanju, laznoj ideji coveka kao tabule rase, kakve kognitivne disonance izaziva u muskarcima i zenama, i koje su posledice.