Podignut forum.

Author Topic: Galimatijas  (Read 5143 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Florenntina

Galimatijas
« on: October 09, 09:38:53 AM 2018, »
Nastavljajuci svoju visegodisnju (a sad bogme vec i decenijsku) tradiciju, sestra me neki dan opet podsetila da treba da pisem jer imam dara za to. Po ko zna koji put sam joj naravno objasnila da zahvaljujuci glupim izborima koje sam napravila u zivotu, trenutno mogu samo da pisem recepte i mozda srocim poneku o porezima. Ipak, da li iz zelje da dam neki doprinos ovom sajtu ili iz mog nesrecnog ubedjenja da neko (u ovom slucaju moja sestra) sigurno zna “bolje”, evo odlucih se da zapocnem ovaj blog.

Tu ce vam biti svega, od brzinskih recepata za supu, novina u Kanadskom poreskom sistemu, zapazanja sa kojekakvih coskova sveta, serija, mode, lepote, muzike, knjiga, saveta kako odrasti uz dete ili se bar dobro kamuflirati, kako izgubiti glavu kad ti je to najmanje mudro ili kako stojicki na agresiju odgovarati depresijom... Sve u svemu jedan opsti galimatijas!

Vi ste naravno dobrodosli da citate, lepo se ponasate i u skladu s tim nikako, ni pod cenu odustajanja, kao dobri samaricani, ne dajete do znanja blogOrici  da su joj se rubovi psiSe malo odsili. Izvolite

Florenntina

Re: Galimatijas
« Reply #1 on: October 09, 09:54:10 AM 2018, »
Da zivim jos dva zovota, cini mi se, da ne bih mogla sagledati svu lepotu i vaznost humora, narocito u svakodnevnom zivotu.

Eto, ja npr humor nalazim kod Dalija. Bila sam nocas na jednoj izlozbi njegovih skluptura i bas sam se odusevila. I dok sam se gubila u svetu savrseno skladnih kompozicija ne znajuci da li sam na nekom koncertu ili u prelepoj plesnoj dvorani, umirala sam od smeha. Toplo preporucujem! Dali je bio otac marketinga. Mislim da cu dok sam ziva pamtiti onu “imotentnu” fontanu na izlasku iz njegovog muzeja u Figuerasu (mislim da se tako zive ta varosica u Spaniji). Sto reci? Ako je on bio impotentan, onda sam ja Ignjacio Sances Mehijaz (bese tako se zove?) a konjic mi je privezan za onu njegovu kukicu 😂

Florenntina

« Reply #2 on: October 09, 09:55:35 AM 2018, »
Inace, ovo je taj momenat kada je Dali sreo Frojda 😂 Sliku stavljam cim naucim kako to da uradim 👍

Mladen M

« Reply #3 on: October 09, 10:30:29 AM 2018, »
Inace, ovo je taj momenat kada je Dali sreo Frojda 😂 Sliku stavljam cim naucim kako to da uradim 👍

[ i m g ] www . adresa . com\slika. jpg [ / i m g ]

samo bez razmaka :D

E bas mi je drago da si otvorila blogic :D

sta vele kanadjani o novom trade-deal koji je zamenio NAFTA?

Auror

« Reply #4 on: October 09, 01:09:37 PM 2018, »
Knock yourself out, sister.

Florenntina

« Reply #5 on: October 10, 04:44:35 AM 2018, »

[ i m g ] www . adresa . com\slika. jpg [ / i m g ]

samo bez razmaka :D

E bas mi je drago da si otvorila blogic :D

sta vele kanadjani o novom trade-deal koji je zamenio NAFTA?
Hvala, ali moja slika je na telefonu. Nema veze, gledacu da je nadjem negde ma netu pa kacim 👍

Florenntina

« Reply #6 on: October 10, 04:47:11 AM 2018, »
Au sto volim kada neko ovako lepo prica o muzici. Bas mi se dopao intervju iako se ne slazem sa nekim stvarima ali to je manje bitno... Elem, evo lepog primera kako je moguce i u teskom okruzenju kreirati oazu mira i ljubavi. Lepota 👍

https://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=271&yyyy=2018&mm=10&dd=05&nav_id=1452260&utm_source=B92&utm_medium=Document&utm_campaign=Under-Article-List&utm_content=Jovan%20Maljokovi%E6:%20D%9Eez%20kao%20esencija%20%9Eivota

Florenntina

« Reply #7 on: October 10, 04:58:55 AM 2018, »
@ Mladen

O izvini, tek sad nadjoh pitanje. Kanadjani cute, ustvari kad bolje razmislim, oni su pravi znalci i eksperti u cutanju pa sad, kako ko voli. Ja ne posto mi to dize tenziju a i hronicno patim od viska odgovornosti pa kraj susreta obicno docekam krajnje iscrpljena sa potpuno ukocenim vratom. Ne znam, mozda je i zbog jezika ali ja ovde bas tesko mogu da se opustim. Zato sam odlucila da se kad tad odselim na Mediteran. Tamo je, medju smokvama i maslinama, pored mora, moja dusa...

A da, NAFTA 😂... Kako stvari stoje, izgleda da je taj ugovor poprilicno slican prethodnom, bar tako tvrde znalci materije, izuzev nekih stavki vezano za mlecne proizvode.

Florenntina

« Reply #8 on: October 10, 05:06:14 AM 2018, »
@ Mladen& company

Ako mi kazete kako sa telefona da prebacim fotku ovde, otkricu vam kako izgleda Pikaso iz ugla petogodisnjakinje 😂

Florenntina

« Reply #9 on: October 10, 07:07:37 AM 2018, »
Kaze zena muskarcu u jednoj seriji“Oduvek si zaljubljen samo u jednu osobu. U sebe”
A on odgovara “Da, jesam. Ali ne zasluzujem se. Znas zasto? Jer sam FENOMENALAN”

E vrh! Kako kreativan nacin izlaska iz krajnje neprijatne musko-zenske drame.

Kazem ja, izasao humor iz mode- usla beda u kucu

Florenntina

« Reply #10 on: October 10, 11:08:08 AM 2018, »
Veceras se otvara Bemus i to jos sa Kenedijem-cista lepota!

Eto, mislim da vise nema dileme kamo veceras. Nadam se samo da karte nisu preskupe. A ako i jesu, budite samo strpljivi. Ume Kenedi rado zasvirati i u kafani posle koncerta 👍

Mladen M

« Reply #11 on: October 10, 11:44:28 AM 2018, »
@ Mladen& company

Ako mi kazete kako sa telefona da prebacim fotku ovde, otkricu vam kako izgleda Pikaso iz ugla petogodisnjakinje 😂

Idi na sajt https://www.dodaj.rs/ i uploaduj sliku sa telefona, zatim adresu slike koja se zavrsava na .jpg stavi ovako:
[ i m g ] www.slika.com/adresa.j p g [/ img]

samo moras ukloniti ove razmake koje sam stavio

Mladen M

« Reply #12 on: October 10, 11:45:54 AM 2018, »
Au sto volim kada neko ovako lepo prica o muzici. Bas mi se dopao intervju iako se ne slazem sa nekim stvarima ali to je manje bitno... Elem, evo lepog primera kako je moguce i u teskom okruzenju kreirati oazu mira i ljubavi. Lepota 👍

https://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=271&yyyy=2018&mm=10&dd=05&nav_id=1452260&utm_source=B92&utm_medium=Document&utm_campaign=Under-Article-List&utm_content=Jovan%20Maljokovi%E6:%20D%9Eez%20kao%20esencija%20%9Eivota

Fin tekst. Kazu da je jazz najveca muzicka sloboda. Ja sta znam ja nisam skolovala. :D

Mogu da dođem na bilo koju tačku sveta i da sviram sa ljudima koje nikad nisam video, jer mi muzičari se znamo, samo treba da se popnemo na scenu i da krenemo da sviramo.

Mada ovaj deo vazi za svaki muzicki pravac. :) Svako ko je malo skolovaniji muzicar znace to.

« Last Edit: October 10, 11:47:31 AM 2018, by Mladen M »

Florenntina

« Reply #13 on: October 11, 09:52:18 AM 2018, »
Citam ovo i tazmisljam... Ako spoznavanje istine iz proslosti unisti i gram sadasnje srece, onda je ta istina nepotrebna. I jos gore: moze otrovati ono sto imas?

Pre bih bez razmisljanja ovakav stav dozivela kao kukavicluk i prezrela. Sada mi deluje poprilicno mudro. Dok god kopamo po proslosti trosimo jedino dragoceno vreme u kome nesto zaista mozemo promeniti a to je sadasnjost. Znam, ne moze se i ne treba bez proslosti ali pametno je nekako sloziti te vremenske prioriteti u glavi. Ostaje jos samo da vidimo kako

Mladen M

« Reply #14 on: October 11, 11:29:53 AM 2018, »
Citam ovo i tazmisljam... Ako spoznavanje istine iz proslosti unisti i gram sadasnje srece, onda je ta istina nepotrebna. I jos gore: moze otrovati ono sto imas?

Kako moze istina da unisti srecu? :)
Istina moze samo da unisti iluziju a ako je iluzija uzrok srece, da li je takva sreca dobra?