Udesena tema.

Author Topic: Galimatijas  (Read 5144 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Vegeta

Re: Galimatijas
« Reply #120 on: April 25, 04:44:28 PM 2019, »
Izgleda bolje nego prošli put kada sam gledao
https://www.raiffeiseninvest.rs/invest.155.html
Strength is the only thing that matters in this world.
Everything else is just a delusion for the weak.

Florenntina

« Reply #121 on: May 31, 08:16:45 AM 2019, »
Izgleda bolje nego prošli put kada sam gledao
https://www.raiffeiseninvest.rs/invest.155.html

Nisam razumela nista sa ovog linka. Ne vidim gde oni konkretno ulazu tvoj novac, koliki su troskovi (fee koje placas za tu uslugu), da li mozes u svakom trenutku znati vrednost svoje investicije i podici novac bez uslova/kazni/ troskova i do kog iznosa je tvoja investicija osigurana u slucaju npr. da dodje do bankrota?

Eto, to su neke pocetne stvari koje bih ja pitala pre nego sto bih im dala novac.

Florenntina

« Reply #122 on: May 31, 08:20:35 AM 2019, »
Nesto jos razmisljam posto jako malo znam o srpskoj berzi... Je li moguce kod nas na berzi kupiti akcije/fondove itd nekih stranih firmi? Moze li se npr. kod nas kupiti neki S&P500 u dinarima kao sto moze iz drugih zemalja koje nisu Amerika?

Mladen M

« Reply #123 on: May 31, 11:20:11 AM 2019, »
Nesto jos razmisljam posto jako malo znam o srpskoj berzi... Je li moguce kod nas na berzi kupiti akcije/fondove itd nekih stranih firmi? Moze li se npr. kod nas kupiti neki S&P500 u dinarima kao sto moze iz drugih zemalja koje nisu Amerika?

Moj tata je ekonomista i pricao sam bas sa njime o tome kada ste spominjali ova ulaganja u americku berzu.
rekao mi je da koliko on zna (mada mu to nije oblast on se bavi osiguranjima) preko brokera iz srbije mozes kuputu akcije bilo koji firmi sa drugih berza....

Florenntina

« Reply #124 on: May 31, 05:24:51 PM 2019, »
Pa ako moze, razmislite da ulazete direktno u inostranstvu u berzanske indekse. Nemojte da se bakcete sa srpskim trzistem uopste.

Florenntina

« Reply #125 on: May 31, 05:26:00 PM 2019, »
Inace, berza je dosta pala i dobro je vreme da se ulaze, mada, uvek je dobro vreme za investiranje 👍

Mladen M

« Reply #126 on: May 31, 05:45:51 PM 2019, »
Ja planiram ali nemam dovoljno para trenutno, ali hvala ti na savetima svakako planiram da ih poslusam u bliskoj buducnosti!  8) 8) 8) 8)

Florenntina

« Reply #127 on: May 31, 06:18:41 PM 2019, »
Ja planiram ali nemam dovoljno para trenutno, ali hvala ti na savetima svakako planiram da ih poslusam u bliskoj buducnosti!  8) 8) 8) 8)

Ma ne moras ni da imas. Ako mozes da kupis ETF-ove (isto kao fondovi ali sa mnogo manjim fees), tu cena moze da bude i 10-ak$ po komadu. A i bolje je poceti sa jako malim svotama dok ne naucis kako sve to radi.

Citaj one Milenijalce, oni su carevi sve to lepo objasnili i to za DZ. A ne mozes da verujes koliko je tesko doci do tih informacija posto svi koji treba da ti daju info (npr. sluzbenici u bankama) hoce da ti uvale neke svoje proizvode koji su skuplji i manje profitabilni...

Florenntina

« Reply #128 on: May 31, 06:23:01 PM 2019, »
Ne znam nista kako to radi u Srbiji, ali pitaj brokera ono sto sam gore pisala i obrati paznju na provizije! To je jako vazno jer znajuci nase poslovanje, ne bih se iznenadila da te oderu i tako umanje tvoj profit.

Npr. ja sama kupujem/prodajem preko aplikacije i kupovine su mi besplatne a prodaja, zavisno od kolicine akcija izmedju 5-10$.

Mladen M

« Reply #129 on: May 31, 07:58:42 PM 2019, »

Ma ne moras ni da imas. Ako mozes da kupis ETF-ove (isto kao fondovi ali sa mnogo manjim fees), tu cena moze da bude i 10-ak$ po komadu. A i bolje je poceti sa jako malim svotama dok ne naucis kako sve to radi.

Citaj one Milenijalce, oni su carevi sve to lepo objasnili i to za DZ. A ne mozes da verujes koliko je tesko doci do tih informacija posto svi koji treba da ti daju info (npr. sluzbenici u bankama) hoce da ti uvale neke svoje proizvode koji su skuplji i manje profitabilni...

hvala hocu :D

Florenntina

« Reply #130 on: June 05, 06:50:03 AM 2019, »
« Last Edit: June 05, 06:51:36 AM 2019, by Florenntina »

Florenntina

« Reply #131 on: July 04, 10:27:22 PM 2019, »
I narucila sam knjigu a na email su mi poslali prvo poglavlje jer zvanicno knjiga izlazi 9.7. i tek tada ce mi je poslati 👍

Florenntina

« Reply #132 on: July 04, 10:30:20 PM 2019, »
Ima i elektronsko izdanje, za vas mladje iz Srbije, ako hocete. Ja sam naravno narucila papirno papirno izdanje.

Dok ne liznem prstic da prevrnem list, k’o da i ne citam 😂😂😂

Florenntina

Florenntina

« Reply #134 on: July 10, 03:36:55 AM 2019, »
Stigla mi knjiga i vec na osnovu prvih 8 procitanih poglavlja mogu da je preporucim!

U medjuvremenu, otac troje dece-penzionisao se sa 33. Ovo je specijalno za brata Johny-a 👍

https://rootofgood.com/zero-to-millionaire-ten-years/