Praise the Lord and pass the ammunition!

Author Topic: Da li je nauka iza globalnog zagrevanja problematicna?  (Read 886 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 2632
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
Re: Da li je nauka iza globalnog zagrevanja problematicna?
« Reply #30 on: November 02, 11:06:30 PM 2019, »
meni je zanimljivo kako svi ignorisu to i hoce da "rese" problem.

Zamisli... ne zelim da resim neki problem....svaki jebeni problem moramo da resavamo.... samo neko izmisli problem i ajde da ga drzava resi LETS DO LAWS LETS DO TAXES.

Ljudi se ponasaju prema drustvu kao prema mehanizmu a prema drzavi kao prema svemocnom Bogu tog mehanizma.
Nikad ne pricaju o problemima koja PROIZVODE RESENJA.

"Liberal (progresivac) je onaj koji veruje da za svaki problem postoji resenje"

Moj drugar Vil. :)

Inace jedan od najinteligentnijih ljudi koje sam sreo u zivotu... I najmudrijih, sto je retka kombinacija.
Praise the Lord! (and pass the ammunition)

Mladen M

« Reply #31 on: November 03, 02:33:40 AM 2019, »
meni je zanimljivo kako svi ignorisu to i hoce da "rese" problem.

Zamisli... ne zelim da resim neki problem....svaki jebeni problem moramo da resavamo.... samo neko izmisli problem i ajde da ga drzava resi LETS DO LAWS LETS DO TAXES.

Ljudi se ponasaju prema drustvu kao prema mehanizmu a prema drzavi kao prema svemocnom Bogu tog mehanizma.
Nikad ne pricaju o problemima koja PROIZVODE RESENJA.

Inace jedan od najinteligentnijih ljudi koje sam sreo u zivotu... I najmudrijih, sto je retka kombinacija.

Lepo je to rekao, i postoje resenja, ali resenja nekada dovode do goreg stanja od inicijalnog problema.
Mislim dovoljno je pogledati oko sebe i videti koliko nismo sposobni da resimo stvari u nasim zivotima koje se ne ticu drzave ama uopste - koliko je glupa ideja (koju sam i sam drzao) da drzava moze da resi stvari tek tako?

Prosto me to podseca na formu religije, uverenje (totalno bez osnova) da uz moc drzave mozemo da resimo sve, da je drzava neki svemocni aparatus bozanskih osobina.

I nekako pocinjem da razumem zasto se ljudi vezuju za tu ideju. Mi homo sapiensi smo slabi, znamo da smo slabi, lav, medved, tigar, vuk moze da nas pokida. Mi imamo mozak koji nam pomaze da resavamo probleme, i tako budemo "jaci" od svih tih zveri. Napravimo oruzije nesto, sta god.
Vremenom smo shvatili da je ovaj svet surov, i da smo mi niko i nista u njemu, samo list na vetru i time smo nasli Boga. On je nase resenje za probleme duha, pitanja naseg mesta u svetu i pozicije.

Medjutim u danasnje bezboznicko vreme, ljudi Boga nalaze u drzavi, svemocni entitet koji moze da resi probleme. Naravno da drzavna organizacija moze da nam pruzi vecu sansu u resavanju nekih problema, naprimer samoodbranu od strane invazije. To je ujedno i originalna svrha drzave. Mozad jedina legitimna, ali to prosiravanje drzave i davanje istoj da ima toliko moci mi je van svake pameti.

Stalno zaboravljaju da su drzav ljudi, poltiicari birokrate.

Auror

« Reply #32 on: November 03, 06:28:58 PM 2019, »

Znači nešto kao ti nama :)

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 2632
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #33 on: November 03, 06:57:38 PM 2019, »
Znači nešto kao ti nama :)

I vi meni. :)
Praise the Lord! (and pass the ammunition)

Mladen M

« Reply #34 on: November 04, 04:59:24 PM 2019, »
Matt Ridley on How Fossil Fuels are Greening the Planet