Udesena tema.

Author Topic: Vesti iz Srbije  (Read 3148 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 2161
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
Re: Vesti iz Srbije
« Reply #105 on: March 18, 02:31:22 PM 2019, »
To je mrtva trka... Ko izadje sa programom kako jedino mogu stvari da se poprave - razmontiranje socijalne drzave, deregulacija, oslobadjanje trzista itd. taj ne moze da dobije izbore nikako. Preko 50% naroda je zavisno od drzave ovako ili onako, a i oni koji nisu misle da "tako treba".

Florenntina

« Reply #106 on: March 18, 03:43:55 PM 2019, »
Žutoj bandi je samo do toga da Vučić ode i oni dođu i ništa drugo...

Po pitanju postojećih problema, to ne bi donelo nikakvo poboljšanje.

Pa ako cemo posteno, oni i jesu glavni krivci sto je Vucic na vlasti. Dobro se secam tog vremena kada je pobedio na izborima. Ljudi koji ga ne podnose i koji su poprilicno apoliticni su izasli i glasali iz inata, samo da vise ne gledaju zute, njihove lopovluke i bezobrazlyke.

Florenntina

« Reply #107 on: March 18, 03:51:41 PM 2019, »
To je mrtva trka... Ko izadje sa programom kako jedino mogu stvari da se poprave - razmontiranje socijalne drzave, deregulacija, oslobadjanje trzista itd. taj ne moze da dobije izbore nikako. Preko 50% naroda je zavisno od drzave ovako ili onako, a i oni koji nisu misle da "tako treba".

Ovo je glavni i osnovni problem trenutno. Ljudi hoce da lepo zive ali ne bi da se oslobode zavisnosti i to je, bez obzira na siromastvo, stvar ciste psihologije i pogresnog obrazovanja. Taj uzasni strah da ce sve da se srusi ako drzava ne kontrolise svaku poru drustva bez obzira koliko ta kontrola bila obicna tiranija i pljacka je ono sto koci stvarne promene. I potpuno se slazem, da bilo ko ko bi populisao drgacije ideje ne i imao apsolutno nikakvu sansu ni podrsku.

Florenntina

« Reply #108 on: March 18, 03:57:20 PM 2019, »
I upravo je to ono sto me neverovatno iznenadjuje kod Madjara i Poljaka. Na koju foru su oni uspeli to da prevazidju nije mi jasno. Znam da ima dosta drugih stvari na kojima treba raditi itd, ali ono osnovno, u ekonomskom smislu kao da nisu imali dilema ni trenutak kada su se okrenuli trzisnoj ekonomiji. Da li je to uticaj RKC ili sta li, ne znam ali svaka im cast.

Auror

« Reply #109 on: March 18, 04:17:19 PM 2019, »
I upravo je to ono sto me neverovatno iznenadjuje kod Madjara i Poljaka. Na koju foru su oni uspeli to da prevazidju nije mi jasno. Znam da ima dosta drugih stvari na kojima treba raditi itd, ali ono osnovno, u ekonomskom smislu kao da nisu imali dilema ni trenutak kada su se okrenuli trzisnoj ekonomiji. Da li je to uticaj RKC ili sta li, ne znam ali svaka im cast.

I oni su decenijama i vekovima ispred Srba.

Florenntina

« Reply #110 on: March 18, 04:48:50 PM 2019, »
Pa ne znam koliko, ali sigurno jesu. Zato mi i jeste interesantno videti sta su to oni uradili i kako za ovo vreme koje smo mi protracili. Zato njima “skidanje sa drzave” nije bio toliko veliki problem kao nama? Otkuda to da im je ideja o trzisnoj privredi i kapiralizam toliko bliska? Eto, to me zanima. Kako to da Madjari imaju spomenik zrtvama fasizma i komunizma a mi i danas placemo za Titom koji je na 13. mestu nagorih diktatora svih vremena?

Mladen M

« Reply #111 on: March 18, 05:16:26 PM 2019, »
. Kako to da Madjari imaju spomenik zrtvama fasizma i komunizma a mi i danas placemo za Titom koji je na 13. mestu nagorih diktatora svih vremena?

Meni nije jasno zasto bilo ko, bilo gde u svetu slavi komuniste. Jos manje mi je jasno sto oni koji znaju za sve te zlocine ne kazu nesto.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #112 on: March 18, 07:29:45 PM 2019, »
Njima je komunizam nametnut, ti narodi (kao i npr. one male balticke zemlje) nikad nisu dobrovoljno i masovno prihvatili komunizam kao Srbi, Rusi i sl.

Auror

« Reply #113 on: March 18, 09:47:39 PM 2019, »
Njima je komunizam nametnut, ti narodi (kao i npr. one male balticke zemlje) nikad nisu dobrovoljno i masovno prihvatili komunizam kao Srbi, Rusi i sl.

Komunizam im nije bio blizak srcu, ali zato nacionalizam...

"Rakiju ne pijem, ali vinjak derem" :)

« Last Edit: March 18, 11:32:04 PM 2019, by Auror »

Florenntina

« Reply #114 on: March 18, 10:02:46 PM 2019, »

Uh, ova istina boli 😳

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #115 on: March 18, 10:27:14 PM 2019, »
Facts are fkd...

Oni su doslovno okupirani, mi smo sami sebe okupirali. Rusi jesu dosli u Srbiju na kraju, ali nisu morali nikog da porobljavaju. Srbi ih docekali oberucke i sami instalirali svog malog Staljina.

Auror

« Reply #116 on: March 18, 10:57:20 PM 2019, »
Oni su doslovno okupirani

Ovi navedeni (Mađari, Poljaci, baltičke zemlje) su bili fašisti (ali oni pravi, ne po SJW standardima), sa manje ili više saradnje sa Trećim Rajhom. 

Ne razumem zašto ignorišete taj nacionalizam... Verovatno je u samoj Evropi više zla naneo nego komunizam.
« Last Edit: March 19, 12:00:30 AM 2019, by Auror »

Auror

« Reply #117 on: March 18, 11:04:03 PM 2019, »
Oni su doslovno okupirani, mi smo sami sebe okupirali. Rusi jesu dosli u Srbiju na kraju, ali nisu morali nikog da porobljavaju. Srbi ih docekali oberucke i sami instalirali svog malog Staljina.

Samo što nisu komunisti izmislili samookupiranje i neslobodu.

Te stvari su nešto što se podrazumeva i što je na neki način normalna pojava na ovom svetu. To je i dalje tu, kad komunisti više nisu, a u Srbiji ga je bilo i dugo pre njih.
« Last Edit: March 19, 12:03:55 AM 2019, by Auror »

Florenntina

« Reply #118 on: March 19, 12:33:17 AM 2019, »

Ovi navedeni (Mađari, Poljaci, baltičke zemlje) su bili fašisti (ali oni pravi, ne po SJW standardima), sa manje ili više saradnje sa Trećim Rajhom. 

Ne razumem zašto ignorišete taj nacionalizam... Verovatno je u samoj Evropi više zla naneo nego komunizam.

Pricali smo o ekonomskom sistemu i srpskoj mentalnoj zavisnosti od drzave koju su nasi susedi nekako lako prevazisli, prebacili se na trzisnu ekonomiju i nastavili dalje, dok se mi vrtimo u krug. Gledam ove demonstracije i secam se onih prethodnih na kojima sam ucestvovala. Kao da se nista nije promenilo u medjuvremenu, a prosle tolike godine...

Auror

« Reply #119 on: March 19, 07:38:01 AM 2019, »

Pricali smo o ekonomskom sistemu i srpskoj mentalnoj zavisnosti od drzave koju su nasi susedi nekako lako prevazisli, prebacili se na trzisnu ekonomiju i nastavili dalje, dok se mi vrtimo u krug. Gledam ove demonstracije i secam se onih prethodnih na kojima sam ucestvovala. Kao da se nista nije promenilo u medjuvremenu, a prosle tolike godine...

Gledao sam govor profesora iz srednje, Vlade Dimitrijevića. Kaže da su protesti potpuno isti kao 9. marta 1991, kad je bio student.

Čak i vlastodržac isto predstavlja opoziciju kao sile haosa i bezumlja... Tuga.