Podignut forum.

Author Topic: Vesti iz Srbije  (Read 1268 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Florenntina

Vesti iz Srbije
« on: February 09, 09:09:04 AM 2019, »

Florenntina

Re: Vesti iz Srbije
« Reply #3 on: February 09, 09:16:52 AM 2019, »

Florenntina

« Reply #4 on: February 09, 09:19:41 AM 2019, »
Ne znam da li ce i kakve rezultate dati ovi protesti ali (ako izuzmemo rat ili neke prirodne katastrofe) tesko mogu da zamislim goru situaciju od ove trenutne u Srbiji.

Auror

« Reply #5 on: February 10, 07:57:44 PM 2019, »
Ipak, ima i neke nade

Teško, iskreno... Problemi ovde su preduboki i njihovo rešavanje nije na vidiku.

SNS i AV su zapravo samo simptom.

Auror

« Reply #6 on: February 10, 10:05:01 PM 2019, »

Problemi ovde su preduboki i njihovo rešavanje nije na vidiku.

Jutros sam bio u jednom manastiru: posle liturgije, čovek na predavanju samo pričao o politici, Kosovu, ruskom predsedniku koji ceni duhovne vrednosti i junački se bori protiv globalnog zla, pa kad će da se NATO okupator konačno istera sa otetog Kosova, pa kako mu je neka Ruskinja rekla da su '99. izdali Srbiju i da joj je krivo, pa istorijske bitke i pobede ruske države, mistična povezanost srpskog i ruskog naroda, kako je onaj što je ušao u prištinski aerodrom posle Kumanovskog sporazuma veliki prijatelj srpskog naroda i na kraju pozvali na neki protest protiv predaje Kosova i stvaranja Velike Albanije.

Sve u svemu, samo politika, carstva, teritorije, bitke i plemena... Doduše, upoznao sam igumana, baš je divan čovek.
« Last Edit: February 11, 06:16:47 PM 2019, by Auror »

Florenntina

« Reply #7 on: February 10, 10:22:54 PM 2019, »
Ipak, ima i neke nade

Teško, iskreno... Problemi ovde su preduboki i njihovo rešavanje nije na vidiku.

SNS i AV su zapravo samo simptom.

I ja isto tako osecam, ali opet mi je drago sto su ljudi na ulicama bez obzira sto ne umeju da jasno definisu sta hoce. Bar znaju da nece ovo sto je sada, a i to je neki pomak. Bar svedoce da nisu situaciju u kojoj su prihvatili kao normalnu...
Cak sam se javila i na Pouke da im dam predlog da traze smanjenje poreza, da bar naplate ovo vreme koje provode na ulici.

Florenntina

« Reply #8 on: February 10, 10:35:18 PM 2019, »

Problemi ovde su preduboki i njihovo rešavanje nije na vidiku.

Jutros sam bio u jednom manastiru.

Posle liturgije, čovek na predavanju samo pričao o politici, Kosovu, ruskom predsedniku koji ceni duhovne vrednosti i junački se bori protiv globalnog zla, pa kad će da se NATO okupator konačno istera sa otetog Kosova, pa kako mu je neka Ruskinja rekla da su '99. izdali Srbiju i da joj je krivo, pa istorijske bitke i pobede ruske države, mistična povezanost srpskog i ruskog naroda, kako je onaj što je ušao u prištinski aerodrom posle Kumanovskog sporazuma veliki prijatelj srpskog naroda... Na kraju pozvali na neki protest protiv predaje Kosova i stvaranja Velike Albanije. Sve u svemu, samo politika, carstva, teritorije, bitke i plemena.

Doduše, upoznao sam igumana, baš je divan lik.

Potpuno razumem. Ne vredi uopste ucestvovati u tim razgovorima i pokusati nekome “otvoriti oci”. Mnogo je bolja strategija mislim drzati se konkretnih stvari oko kojih bi se svi mogli zainteresovati kao sto je smanjenje poreza i sl. Gurati konkretnu ideju, predlog kao sto su porezi npr. a ne licnost ili grupu ljudi ili nekih apstraktnih teorija i sl.

Gledam nesto komsije, Madjare, Poljake i nikako mi nije jasno kako su oni uspeli da se trse komunizma (kao nacina razmisljanja i zivota, ne samo u ekonomiji) a mi brate imam osecaj da bi sutra Broza podigli iz mrtvih da mozemo.

Auror

« Reply #9 on: February 10, 11:03:12 PM 2019, »
Gledam nesto komsije, Madjare, Poljake i nikako mi nije jasno kako su oni uspeli da se trse komunizma (kao nacina razmisljanja i zivota, ne samo u ekonomiji) a mi brate imam osecaj da bi sutra Broza podigli iz mrtvih da mozemo.

Zastranjenje čisto...

Ovde se najviše vole socijalizam i Moskva, najpre bismo verovatno Staljina podigli iz mrtvih.

Florenntina

« Reply #10 on: February 11, 06:51:57 AM 2019, »
Slazem se iako jos uvek ne mogu da ukapiram “zasto”. Ne verujem da je u pitanju samo sendvic. Takvu opsednutu odanost partizanstini moze samo da pokrene emocija, strast. U cemu je nasa strast ostaje da se vidi. Ja za sada osim zavisti nemam drugo objasnjenje. I kad god razmisljam o tome, uvek se setim Tacerke kako je to objasnila pred engleskim parlamentom...

Auror

« Reply #11 on: February 11, 12:23:05 PM 2019, »
Ne znam da li ce i kakve rezultate dati ovi protesti ali (ako izuzmemo rat ili neke prirodne katastrofe) tesko mogu da zamislim goru situaciju od ove trenutne u Srbiji.

Prokleta avlija.

Florenntina

« Reply #12 on: February 11, 04:24:20 PM 2019, »
Ako bi me prisilili da nadjem jednu stvar koja mi nedostaje sa Balkana, to bi definitivno bio sarajevski humor 😂

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=10156921532959536&id=710264535&set=a.10151926916739536&source=57&_rdc=1&_rdr&refsrc=https%3A%2F%2Fmobile.facebook.com%2Fphoto.php

Florenntina

« Reply #13 on: February 11, 04:32:39 PM 2019, »
@ Auror
Odakle je ovaj citat u tvom potpisu? Sigurna sam da je Njegos, tesko je ne prepoznati njegov stil. Luca Mikrokozma?

Auror

« Reply #14 on: February 11, 04:53:25 PM 2019, »
@ Auror
Odakle je ovaj citat u tvom potpisu? Sigurna sam da je Njegos, tesko je ne prepoznati njegov stil. Luca Mikrokozma?

'Luča mikrokozma', da.