Udesena tema.

Author Topic: Vesti iz Srbije  (Read 1640 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Auror

Re: Vesti iz Srbije
« Reply #75 on: February 15, 10:41:03 PM 2019, »
Pa i Srbija je mafijaska tvorevina, ako cemo posteno... :)

Pa i Amerika i Kanada je ili bolje se  zapitati a koja nije ako tako gledamo stvari. Medjutim ipak postoje razlike medju svim tim zemljama i to velike.

Sa izuzetkom pokojnog Sovjetskog Saveza, Srbija je otprilike najgora u Evropi posle 1945.
« Last Edit: February 15, 10:53:24 PM 2019, by Auror »

VladaK

« Reply #76 on: February 15, 11:56:29 PM 2019, »
Да смо се обрачунали са албанском оружаном побуном уз благослов #superiornezapadnecivilizacije, да ли бисмо тада били у праву или не? Као што раде Турци, Израелци, Саудијци по околним државама, Руси у Чеченији...чисто ме онако занима  :)

Florenntina

« Reply #77 on: February 16, 12:10:31 AM 2019, »
Pa vise mislim na onu (i ovu) bandu na vlasti koja je prakticno napravila savremenu Srbiju.

Sve psihopate, ratni zlocinci i zlikovci... i mafijasi. Savremena Srbija napravljena je na takvom temelju. Zato joj i treba mitologija da se odrzava, jer nista drugo nema.

Naravno, ni ovi drugi nisu nista bolji. Isto vazi i za HR, CG, Kosovo itd. Ali da smo mi nesto bolji ili "pravedniji", nismo. Cela ex-yu izgradjena je na nevidjenoj sramoti i zlocinima. Od Slovenije do Kosova.

Tako da... Srbi sad "oce Kosovo". Da zanemarimo cinjenicu da od toga nema apsolutno nista i verovatno nece biti moguce u narednih ko zna koliko decenija i vekova, pa da postavimo pitanje - a koji ce im Kosovo? Sta ce sa njim? Imaju Srbi Vojvodinu, Sumadiju, Juznu Srbiju, Istocnu Srbiju i sta su sa tim napravili? Nista. Stidimo se pred svetom kako smo sve sto imamo zasrali i unistili. Pre svega vlast, ali ne moze ni narod da izbegne odgovornost. I sad oce Kosovo... Pa sta ce sa njim da naprave koji kupus kad sa svim ovim ostalim nista nisu napravili? Koji ce im? Oce dva miliona Albanaca koji ne podnose "s" od Srbije? Sta ce sa njima? (u tom naucno-fantasticnom scenariju, naravno).

Aj da smo napravili od ostatka Srbije neko ekonomsko, kulturno i civilizacijsko cudo, pa da kazemo - e kad bi Kosovo bilo nase da vidite sta bi bilo. To bi imalo nekog smisla.

Ovako je stvarno obicna budalastina i besmislica. Jes da ni oni debili i zlikovci sto sada vladaju Kosovom nista bolje nisu napravili, nego jos vecu septicku jamu... Al to ne menja stvar sto se nas tice.

Stramota smo za svet bre. Svi zajedno.

Delimicno se slazem i zato i nisam za priznavanje Kosova. Neka ga uzmu ali bez naseg priznanja jer ako i kada dokazemo sta umemo napraviti i stvoriti, sami ce doci. Ako ga priznamo, o tome ne mozemo ni da sanjamo.

A sve to je vazno posto je Kosovo za Srbe mnogo vise od terirorije, Kosovo je nas identitet. Tu se ne bih slozila da je to nekakva leva mitologija.

Sto se tice sveta i sramote... Kao sto mi svedocimo promasaj promovisanja vertikale uz negiranje horizontale, tako i oni svedoce prazninu zivota po horizontali bez vertikale. Moje misljenje je da smo potrebni jedni drugima i da imamo i mi i oni sta nauciti, primeniti i promeniti. Tako da ne bih bas zurila da se stidim pred svetom vec pre pred sobom.

Auror

« Reply #78 on: February 16, 12:38:27 AM 2019, »
Да смо се обрачунали са албанском оружаном побуном уз благослов #superiornezapadnecivilizacije, да ли бисмо тада били у праву или не?

Ne.

Kао што раде Турци, Израелци, Саудијци по околним државама, Руси у Чеченији...чисто ме онако занима  :)

Od ovog nabrojanog, mislim da je sramota za slučaj Saudijaca.

Izrael i Turska baš i nije tako, a Rusima se može da im ne treba zeleno svetlo od SZC u onoj njihovoj  sferi. Čečeni su čak imali simpatije za svoju stvar, dok nisu počeli da bivaju teroristima (ali ono pravo, ne kao kad Srbi zovu Albance "teroristi").

Mladen M

« Reply #79 on: February 16, 01:49:06 PM 2019, »
Ja ne razmisljam o kosovu niti vidim svrhu pricanja o tome. Logos ide kako ide. To je van moje kontrole. Ne pitaju me cak ni referendumom, a i da me pitaju ne bi me poslusali.
Volja naroda tu nije bitna.

Milo u Crnoj Gori vlada vec 20 godina, kompletno stanje ovde(na balkanu) je van nase kontrole, treba ga prihvatiti i raditi na sebi.
Uz Boziju pomoc sve ce biti u redu.

Florenntina

« Reply #80 on: February 17, 08:57:23 PM 2019, »
Protesti su i u CG i u Albaniji protiv njihove vlasti sa slucnim zahtevima kao kod nas.

Auror

« Reply #81 on: February 21, 07:10:48 PM 2019, »
Sve više mislim da ovu državu nije osnovao Miloš Obrenović, nego Ludi Šeširdžija.

https://www.b92.net/eng/news/politics.php?yyyy=2019&mm=02&dd=21&nav_id=106264&version=amp

Auror

« Reply #82 on: February 21, 08:36:59 PM 2019, »
In a statement sent to Tanjug on Thursday, the minister of innovation said he was also glad that Dacic...

Hahahahahahahahahahha

Mladen M

« Reply #83 on: February 21, 08:47:08 PM 2019, »
In a statement sent to Tanjug on Thursday, the minister of innovation said he was also glad that Dacic...

Hahahahahahahahahahha

pera kojot super inovator :)

Florenntina

« Reply #84 on: February 22, 01:01:14 AM 2019, »

Hahahahahahahahahahha

A Tanjug je inace, koliko se secam, agencija koja je odavno “ugasena” iako aktivno ucestvuje na troskovnoj strani budzeta! Srbija “medj’ javom i medj’ snom”.

Auror

« Reply #85 on: February 22, 01:14:03 AM 2019, »

Hahahahahahahahahahha

A Tanjug je inace, koliko se secam, agencija koja je odavno “ugasena” iako aktivno ucestvuje na troskovnoj strani budzeta! Srbija “medj’ javom i medj’ snom”.

Ne pričaj o tome, pašće im na pamet da osnuju ministarstvo za Tanjug...

Florenntina

« Reply #86 on: March 17, 01:20:59 AM 2019, »
Sta se desava u Bg? Izgleda da je bilo sukoba policije i demonstranata 😳

http://rs.n1info.com/Vesti/a468739/Policija-izvodi-gradjane-iz-RTS-a-demonstranti-donose-metalne-ograde.html

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 1688
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #87 on: March 17, 04:40:09 AM 2019, »
Isto sto se desava vec decenijama...

Nema slobode medija, slobode misli... slobode.

Florenntina

« Reply #88 on: March 17, 04:52:43 AM 2019, »
Isto sto se desava vec decenijama...

Nema slobode medija, slobode misli... slobode.

Ama jasno, nego mi zao ako su tukli ljude i tu jadnu decu sto su demonstrirali. Proklete komunjare, samo oni umeju da naprave da ljudi koji krpe kraj s krajem (s obe strane demonstracija) krenu da tuku svoje bliznje. Ne znam, samo mi se smenjuje osecaj ogromne tuge i ogromnog besa. Vise uopste ne vidim kako bi se mogli otresti tog korumpiranog partizanskog nasledja ☹️

Mladen M

« Reply #89 on: March 17, 08:01:42 AM 2019, »
Ama jasno, nego mi zao ako su tukli ljude i tu jadnu decu sto su demonstrirali. Proklete komunjare, samo oni umeju da naprave da ljudi koji krpe kraj s krajem (s obe strane demonstracija) krenu da tuku svoje bliznje. Ne znam, samo mi se smenjuje osecaj ogromne tuge i ogromnog besa. Vise uopste ne vidim kako bi se mogli otresti tog korumpiranog partizanskog nasledja ☹️

Ja sam gledao jedno vreme na n1 demonstracije te, gomila ljudi je upala uRTS, ali nisam video da ikog tuku, video sam da privode par njih ali bez batina.
Sto se besa tice, ja kako vidim niko u toj ekipi demonstranata nije besan (makar nije vecina). Vecina su ovi veciti studenti i srednja klasa ljudi kojima se ne svidja vucic.

Ne podrzavam vucica, ali smatram sve te demonstracije smesnim pomodarstvom ljudi koji ne razumeju srz problema i ne zanima ih srz problema njima je problem Vucic. Da tadic kontrolise medije onda toj istoj ekipi ne bi nista smetalo u istim uslovima. Jer Vucic radi sve isto sto i Tadic i koristi istu sistemsku podrsku koju je koristio Tadic, iste zakonske mehanizme a niko od demonstranata nece da menja te stvari tako da me bas briga neka  rade sta 'oce.

A i setimo se sta je taj isti Obradovic radio kada je Tadic bio na vlasti. On je dobrim delom odgovoran za pobedu Vucica i NIkolica. Vodio je aktivnu kampanju protiv DS-a i eto sta je dobio. Najlakse je biti protiv neceg ali je problem sto niko od njih ne pruza nikakvu razumnu alterantivu, plan, odgovor za konkretan problem.
« Last Edit: March 17, 08:05:12 AM 2019, by Mladen M »