Udesena tema.

Author Topic: Vesti iz Srbije  (Read 638 times)

1 Member and 3 Guests are viewing this topic.

Vegeta

• Prince of all Saiyans
  • Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 816
    • View Profile
Re: Vesti iz Srbije
« Reply #90 on: March 17, 08:22:34 AM 2019, »
Utoliko me je više pogodila propast DJB-a. Oni su jedini dali jasnu dijagnozu problema  i obećavali promenu tog nakaradnog sistema.
Strength is the only thing that matters in this world.
Everything else is just a delusion for the weak.

Mladen M

« Reply #91 on: March 17, 08:27:07 AM 2019, »
Utoliko me je više pogodila propast DJB-a. Oni su jedini dali jasnu dijagnozu problema  i obećavali promenu tog nakaradnog sistema.

Al cekaj imamo mi ljude koji znaju da je Radulovic lopov i baraba.... sve ce da nam dokazu i objasne anegodtalnim dokazima i analizama istog. ;)

Auror

« Reply #92 on: March 17, 02:10:23 PM 2019, »

Al cekaj imamo mi ljude koji znaju da je Radulovic lopov i baraba.... sve ce da nam dokazu i objasne anegodtalnim dokazima i analizama istog. ;)

Radule je samo poblesavio, ne umem da objasnim zbog čega.

Mladen M

« Reply #93 on: March 17, 04:03:11 PM 2019, »

Ovo je u pravu.... Srbi placaju poreze, deca zavrse skolu, odu u nemacku da rade.... to se desava... eto nemci dobiju radnu snagu, visokoobrazovanu nisu ulozili ni dinara, i sada ta radna snaga placa poreze nemackoj, razvija nemacku privredu, donosi dobrobit nemackim gradjanima vise nego srpskim.

Ima jako dobar nacin da se sve to spreci, zove se liberalizacija trzista i zivota ljudi unutar Srbije, ali Srbiju izgleda ne zanima to....

Meni su svi drugari otisli malte ne, mnogo ljudi je otislo, devojaka, momaka.. pametnih, vrednih... Ljudi se odvajaju od prijatelja, porodica, roditelja, idu u svet (nemacku uglavnom), gube veze, odnose....

To ocigledno ne valja ako mene pitas.

takodje je u pravu da nemacka odrzava ovaj sistem.. samo bih ja vise krivio same Srbe nego nemacku... mi smo ti koji lozimo vatre, nemacka samo sipa ulje...

« Last Edit: March 17, 04:06:53 PM 2019, by Mladen M »

Auror

« Reply #94 on: March 17, 04:15:55 PM 2019, »
Znate li dokle ide korupcija u Srbiji?

Lično mogu da posvedočim da se preko lokalnog naprednog spahije (predsednika opštine) sređuje da se čuva izborna kutija na dan izbora, za 1000 dinara.

Florenntina

« Reply #95 on: March 17, 05:47:40 PM 2019, »

Ne znam da li je poblesavio ali i ako jeste, razumem potpuno. Ko ima iskustva u radu sa drzavom, sigurno zna zasto. Seti se samo kako ti je bilo na Poukama pa to pomnozi sa 10 i znaces kako izgleda prosecan dan drzavnog sluzbenika koji pokusava ostati elementarno posten a da ne govorimo da pokusa nesto promeniti. Ovo iz licnog iskustva od 3g. Na kraju mi je ukradena kartica i novac sa racuna u sred odelenja za istrage za poreske prevare... da ne smaram dalje...

E sada, glede ove price o Nemackoj itd... Nije je njegovo rezonovanje toliko blesavo kako izgleda. Osvrni se na cinjenice. Nemci nude poslove i nasi ljudi masovno odlaze. Tu jeftinu radnu snagu mogu da imaju samo ako je kod nas neki Vucic.

Posle im je samo ostalo da upumpaju lovu i otvore izbeglicke kampove kod nas. Za to im je opet potreban neki Vucic “Et voilŕ”- done!

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 1172
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #96 on: March 17, 05:56:27 PM 2019, »
Nebeski narod...

Radulovic opisuje ociglednu situaciju koju svi znaju i nema nista cudno, ljudi idu tamo gde im je bolje. Normalno.

Problem sa njegovim "izlaganjem" je sto na trenutke ide u neke geo-politicke teorije zavere... Nisu bre Nemci i Britanci krivi sto ljudi idu iz Srbije. Kriva je Srbija. Nisu Nemci napravili od naseg naroda "jeftinu radnu snagu", napravili su Srbi.

Florenntina

« Reply #97 on: March 17, 07:16:25 PM 2019, »
Nebeski narod...

Radulovic opisuje ociglednu situaciju koju svi znaju i nema nista cudno, ljudi idu tamo gde im je bolje. Normalno.

Problem sa njegovim "izlaganjem" je sto na trenutke ide u neke geo-politicke teorije zavere... Nisu bre Nemci i Britanci krivi sto ljudi idu iz Srbije. Kriva je Srbija. Nisu Nemci napravili od naseg naroda "jeftinu radnu snagu", napravili su Srbi.

Slazem se ali ja ga nisam tako razumela. On i sam kaze da su interesi stranih drzava takvi kakvi jesu i da mi u toj konstalaciji stvari treba da vidimo sta je najbolje za nas, da li nam se isplati uopste ulaziti u EU ili ne. Njegovo misljenje je da bi za nas bilo najbolje da pratimo put Britanije i nekih drugih zemalja i da ne ulazimo u EU. Meni to deluje razumno s obzirom da ulazak u EU znaci pristup findovima (koje bi nasi politicari svakako pokrali) ali i obaveze tipa kvote izbeglica koje moras primiti itd.

Mislim,nemam ja jos konacno zaokruzeno misljenje i stav, ali razmisljam na temu i pokusavam racionalno sagledati cinjenice, bar one koje znam.

Florenntina

« Reply #98 on: March 17, 07:32:56 PM 2019, »
Hocu reci, nisam stekla utisak da on krivi Zapad sto odlaze ljudi u inostranstvo. On za to jasno i konkretno krivi pojedince po imenu i prezimenu, Srbe koji svojim lopovlukom i maloverzacijama unistavaju zemlju kao i nakaradni sistem koji im to omogucava. Stalno o tome prica.

Strane diplomate krivi samo u meri u kojoj podrzavaju Vucica, sto je istina. Secas se da je u kljucnom momentu kada je mogao nesto da uradi u Srbiji, izasao onaj tekst u dojce vele o njegovoj utaji poreza. Sada ih tuzi, ali vreme je proslo i steta je nenadoknadiva. Sa te strane, nije bas potpuno tacno da Zapad stoji skroz nepristrano po strani. Ne, oni aktivno rade za interese svojih drzava, sto je ok, ali mi moramo da se organizujemo i pocnemo aktivno da radimo na interesima nase drzave. Eto, tako sam ja razumela Radulovica i to mi deluje razumno

Mladen M

« Reply #99 on: March 17, 08:40:49 PM 2019, »
Hocu reci, nisam stekla utisak da on krivi Zapad sto odlaze ljudi u inostranstvo. On za to jasno i konkretno krivi pojedince po imenu i prezimenu, Srbe koji svojim lopovlukom i maloverzacijama unistavaju zemlju kao i nakaradni sistem koji im to omogucava. Stalno o tome prica.

Strane diplomate krivi samo u meri u kojoj podrzavaju Vucica, sto je istina. Secas se da je u kljucnom momentu kada je mogao nesto da uradi u Srbiji, izasao onaj tekst u dojce vele o njegovoj utaji poreza. Sada ih tuzi, ali vreme je proslo i steta je nenadoknadiva. Sa te strane, nije bas potpuno tacno da Zapad stoji skroz nepristrano po strani. Ne, oni aktivno rade za interese svojih drzava, sto je ok, ali mi moramo da se organizujemo i pocnemo aktivno da radimo na interesima nase drzave. Eto, tako sam ja razumela Radulovica i to mi deluje razumno

I ja tako nekako gledam, zapadni a i istocni uticaj svakako postoji u politici. Jasno je da zapad podrzava vucica, i ne treba da budemo naivni.

Inace ne radi oni za interese svojih drzava, nego svojih donatora, ortaka, kumova... kao i svi drugi politicari. Drzave su samo indirektni dobitnici u toj prici.

Florenntina

« Reply #100 on: March 17, 08:46:39 PM 2019, »
I to je tacno. Politicar je stvarno cesto necastan posao... Gledam ove komesare iz EU, da ti pripadne muka kakva parazitska bagra.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 1172
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #101 on: Today at 01:33:58 AM »
Sve je to lepo sto on objasnjava interese velikih sila... Ali te price slusamo vec 30 godina i poenta je da one apsolutno nikakve veze sa blagostanjem Srbije nemaju. Srpski problemi su pre svega lokalni/domaci. Srbiju su unistili Srbi, niko drugi. Srbi. Srpske partije, srpski pojedinci, srpski mafijaski interesi - koji su od pocetka kao izgovore za svoja sranja uvek podmetali "interese velikih sila". Kako se ljudi vise ne umore od tih besmislica stvarno mi nije jasno.

I bojim se da nema nikakve nade za tu zemlju. A inace sam optimista po prirodi.

Florenntina

« Reply #102 on: Today at 03:13:36 AM »
Sve se slazem ali opet ti kazem, ja nisam razumela da Radulovic krivi strane sile za stanje u Srbiji vec upravo nasu sunovratnu politiku. On najkonkretnije prica o svim lopovlucima u zemlji od kojih su mnogi prosli potpuno neopazeno... A brate i daje konkretne predloge sto cenim iako se sa dosta njih ne slazem.

Inace, potpuno te razumem, i ja se slicno osecam. Jednostavno, ne mogu da vidim iz ove pozicije i sa ovim ljudima koje imamo trenutno kako bi mogli da se izvucemo. Ne znam, totalno mi je mucno i da razmisljam i da komentarisem vise bilo sta u vezi stanja u Srbiji 😳

Auror

« Reply #103 on: Today at 12:59:35 PM »
Žutoj bandi je samo do toga da Vučić ode i oni dođu i ništa drugo...

Po pitanju postojećih problema, to ne bi donelo nikakvo poboljšanje.

Mladen M

« Reply #104 on: Today at 01:27:30 PM »
Žutoj bandi je samo do toga da Vučić ode i oni dođu i ništa drugo...

Po pitanju postojećih problema, to ne bi donelo nikakvo poboljšanje.

apsolutno!!!!