Podignut forum.

Author Topic: John Connor Chronicles  (Read 1259 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 2010
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
John Connor Chronicles
« on: February 19, 09:24:27 PM 2019, »
Снага воље

Дође онај тренутак кад треба нешто да урадиш и немаш ”воље”. Или си почео па наиђеш на проблем и немаш ”вољу” да се суочиш са њим и уложиш напор да га решиш. Немаш ”енергије”. Па видех доста људи пишу и мудрују о томе неки саветују да се ”натераш” или себе некако ”превариш” итд.

Из мог искуства, ти савети нису добри, у ствари је номогуће тако превазићи ту препреку. Треба разумети одакле то долази, шта је то у ствари. То није ”мишић” који човек може да напрегне ”својом вољом” (парадокс). Јер кад би имао ту унутрашњу снагу онда се не би човек мучио око проблема који треба да реши, већ би га решавао.

Снага воље је унутрашње стање душе. Снага воље није ништа друго него унутрашњи мир и радост. Кад си смирен, задовољан, испуњен животом. Туга, стрес, негативне емоције убијају ту снагу. Човек је њима ”повређен”, а повређен мишић не може да подигне тежину. Нема ”снаге”. Док мишић не зацели нема никакве сврхе ”терати” га, може само још више да се повреди. Оно што зову ”прокрастинација” је у ствари само сигнал из унутрашњости да нешто није у реду и да је потребно исцељење.

Често ми и нисмо свесни да смо повређени па покушавамо да се ”натерамо”, а не иде. Тад је у ствари важно бити свестан свог унутрашњег стања па се посветити исцељивању. То је размишљање, праштање, молитва, исповест, медитација, излазак у шетњу или природу. Потребно је време и пажња.

Florenntina

Re: John Connor Chronicles
« Reply #1 on: February 19, 10:04:40 PM 2019, »
Uh, ne znam za ovo. Postoje neke “muke” koje traju i trebaju dosta vremena dok se ne iscele ili prihvate neki gubici. A dok to traje i boli ipak moras nekako funkcionisati tako da to “na misice” ostaje kao jedina alternativa depresiji u koju covek lako sklizne ako se posveti razmisljanju. I najdosadnije svakodnevne obaveze i rutine su tada zlata vredne koliko god njihov skromni rezultat zahteva ogromno ulaganje energije i to sve “na misice”.  Neki kazu da je covek kao odapeta strela, kada prestane da se krece, pocne da pada. Iako cenim potrebu za nekim tihovanjem, konteplacijom pa cak i dosadom jer je to vreme kada se sabiras, reorganizujes itd ne bih to preporucila u kriznim situacijama.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #2 on: February 19, 10:09:59 PM 2019, »
Слажем се. Има пуно послова који не захтевају посебан напор воље него су рутински, лаки итд. На њих и треба да се фокусираш за то време. Као кад повредиш руку - наравно не можеш да радиш тешке ствари, али је добро да радиш неке мале које можеш.

Али генерално гледано ту ”слабост воље” не можеш да ”изгураш силом”. Мора рана да зацели и то захтева време, био човек свестан или не. Само мислим да свест о томе и суочавање са узроком олакшавају то исцељење.

Mladen M

« Reply #3 on: February 20, 08:12:22 PM 2019, »
iiiddddeeemmmoo
 8)

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #4 on: February 20, 09:40:44 PM 2019, »
Има једна реч коју стално понављам себи - "simplify". Поједностави.

Везано за ову тему изнад - без обзира ”какав био дан” важно је наставити. Али је некад веома тешко наставити, буде човек уморан, забринут итд. Тад се треба сетити те речи - поједностави. Имаш неки задатак пред собом који би неки други дан решио, али данас ”неће”... Онда поједноставиш до баналности. Шта је прво што треба да урадим да би кренуо да решавам тај задатак? Не да решим, него само да кренем. Треба ми број телефона од тог и тог. ОК, ај да нађем број телефона. Банално. Али завршено. Број телефона - ”чек”. Па онда следећи и следећи.

Важно је да се не стане. Ако наставиш да идеш, колико год били мали кораци, једног дана ћеш стићи на циљ. То је закон природе.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #5 on: February 23, 02:08:46 AM 2019, »
Хришћани

Ми верујемо да је тај Јеврејин распет, умро и васкрсао из мртвих. Све остало у суштини појма немамо, него само наслућујемо и набадамо у мраку. Због тога се треба чувати хришћана који стално причају о вери и Богу. Ко стварно схвата нашу тужну ситуацију на овом свету нема шта много да прича, него као онај слепац Вартимеј може у последњој нади да каже - ”Исусе, Сине Божији, помилуј ме грешнога”. Ништа више. Ни мање. Све преко тога је само узалудно надимање телесног ума, само блебећемо о ономе што не знамо и не разумемо.

Рече ми једном добри прота - ”свиђа ми се што не причаш много”. Јес да сам покварио касније па се разблебетао, али сад капирам шта је хтео да каже. Ако разумеш, нема шта да причаш. Ко не разуме, речима му је тешко објаснити. Знаш шта ти је циљ, знаш шта треба да радиш. Идеш. Као спортиста који тренира годинама да би постигао свој циљ. Нема шта много да прича и објашњава. Него на тренинг.

Auror

« Reply #6 on: February 23, 02:15:00 AM 2019, »
Хришћани

Ми верујемо да је тај Јеврејин распет, умро и васкрсао из мртвих. Све остало у суштини појма немамо, него само наслућујемо и набадамо у мраку. Због тога се треба чувати хришћана који стално причају о вери и Богу. Ко стварно схвата нашу тужну ситуацију на овом свету нема шта много да прича, него као онај слепац Вартимеј може у последњој нади да каже - ”Исусе, Сине Божији, помилуј ме грешнога”. Ништа више. Ни мање. Све преко тога је само узалудно надимање телесног ума, само блебећемо о ономе што не знамо и не разумемо.

Рече ми једном добри прота - ”свиђа ми се што не причаш много”. Јес да сам покварио касније па се разблебетао, али сад капирам шта је хтео да каже. Ако разумеш, нема шта да причаш. Ко не разуме, речима му је тешко објаснити. Знаш шта ти је циљ, знаш шта треба да радиш. Идеш. Као спортиста који тренира годинама да би постигао свој циљ. Нема шта много да прича и објашњава. Него на тренинг.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #7 on: March 01, 03:13:22 AM 2019, »
Најважнија вештина

Има пуно знања, креативности, вештина итд. које су битне. Али све су бескорисне и безвредне без једне најважније вештине од свих - завршавање. Све што почнеш мораш да завршиш. Немој лако да се одлучујеш да започнеш ствари, размисли добро да ли имаш времена, да ли заиста желиш, колико желиш и да ли си спреман да жртвујеш друге ствари (што је неминовно). Ако ниси, немој ни да почињеш. Али ако се решиш онда мора да будеш као апсолутни манијак. Као да ти живот зависи од тога. Као булдог који кад загризе не пушта. Док се посао не заврши.

Упоран као мазга. Ако сто пута паднеш - а пашћеш - мора да се дигнеш и наставиш даље. Ако погрешиш мораш да се исправиш и наставиш даље. Ако те неко зезне, дигнеш се и наставиш даље. Док се не заврши посао. То ти је мантра, то ти је живот, то ти је опсесија. Нека ти се ругају, нека ти се смеју, нека те прогласе за лудака, нека прича ко шта оће. Једино што видиш и што те интересује је да завршиш посао. И то комплетно. Завршити посао значи комплетно завршити и продати шта си урадио. Ко се задњи смеје, најслађе се смеје.

То је најважнија вештина за успех. Све остало је коментар.

Florenntina

« Reply #8 on: March 01, 07:03:16 AM 2019, »
Zavrsetak posla je ispit zrelosti. Zvuci vam mozda cudno, ali ako analizirate ljude kojima je ostao samo diplomski i nikada nisu zavrsili fax, bice malo jasnije.
Svaki zavrsetak pozdrazumeva prelazak na neki novi nivo tj. na neki nacin pozdrav sa poznatim okruzenjem (koliko god bilo mozda i neprijatno) i uplivavanje u nove avanture koje nose nove rizike i neizvestnosti. Mislim da je u tome kljuc.

Ipak, koliko god bilo tesko i pored usputnih padova, smoci snage, ustati ponovo i zavrsiti nesto, mnogo je teze proceniti da li neki zavrsetak vredi truda i vremena ili ne. Zato nisam bas sigurna da je svaki zavrsetak sam po sebi dobra odluka samo zato sto nesto zavrsavas. Kao sto svi dobro znamo, postoje i Pirove pobede a vreme je ograniceno. 😳

Ivan

« Reply #9 on: March 01, 11:25:58 AM 2019, »
Meni se Dzone cini da nijedan zivotni projekat nema kraj, vec postoje ciljevi, milestone-ovi, koje postignes manje ili vise kako si zamislio, a nekad moras i da ih korigujes. Zivot je put, a destinacije su privremene. Stalna borba protiv stalno rasipajuce entropije :D
Ali slazemo se, razlika je samo u terminima.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #10 on: March 01, 04:06:26 PM 2019, »
Dobri su komentari, mislim da se u sustini slazemo samo stavljamo akcenat na razlicite stvari.

Naravno, "zavrsetak posla" moze da bude i odluka "ovo vise nije vredno mog truda". To je sasvim legitimno. Isto tako moze biti "milestone" ka necem vecem. Apsolutno je sve sto radimo samo "milestone".

Moj se komentar odnosi na nesto cemu smo svi vise-manje skloni, da zivimo na "Someday Isle":

Nema "someday". Ako radis, radi. Ako neces, nemoj da se zavaravas.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #12 on: March 08, 02:55:51 AM 2019, »
“Man’s greatest burden is unfulfilled potential.” Dan Pena

:(

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #13 on: March 08, 03:50:38 PM 2019, »
"Most of us go through life with our emergency brakes on" Dan Pena

(emergency brakes - "rucna")

« Last Edit: March 08, 04:20:30 PM 2019, by John Connor »

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #14 on: March 09, 12:45:39 AM 2019, »
Pre godinu dana prorokovah da ce Bitcoin da se stabilizuje negde izmedju $2-4000...

Izgleda da sam promasio biznis, trebalo je da budem broker. :D