Podignut forum.

Author Topic: John Connor Chronicles  (Read 751 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 1688
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
Re: John Connor Chronicles
« Reply #45 on: March 09, 09:06:19 PM 2019, »
Vielen Dank!

Gledao sam sad malo, ima i moja banka nesto ali izgleda dosta rudimentarno. Trenutno imam neke velike planove i projekte pa mora da ostanem fokusiran. Verovatno nije bas pametno krenuti u te vode bez pune paznje i koncentracije... Ali na spisku je vec odavno. :)

Auror

« Reply #46 on: March 09, 09:07:09 PM 2019, »
Inace, da ne trazim sada temu, samo da se zahvalim puno @Auror za fasting. Stvarno je super a sada mi se i suprug nalozio i evo vec 3 dana ne jede. On ima malo problema sa kilogramima i odusevljen je rezultatima. Juce sam prosledila i dva videa koja je nasao mom drugaru iz studentskih dana koji je jos tada oboleo od dijabetesa.
Nisam imala pojma da fasting moze da pomogne za taj problem.

Baš divno čuti :)  Samo napred.

A ovo da, tip 2 dijabetes se sredi dok si rekao keks... Tu se otprilike radi o prevari od strane "sistema" ili čega već.
« Last Edit: March 10, 12:09:22 AM 2019, by Auror »

Florenntina

« Reply #47 on: March 09, 10:39:05 PM 2019, »
Vielen Dank!

Gledao sam sad malo, ima i moja banka nesto ali izgleda dosta rudimentarno. Trenutno imam neke velike planove i projekte pa mora da ostanem fokusiran. Verovatno nije bas pametno krenuti u te vode bez pune paznje i koncentracije... Ali na spisku je vec odavno. :)

Pa zahteva vreme, bar u pocetku dok ne udjes u stos. Uzimaj samo ETF-ove, banke obicno uvaljuju fondove (sto je isto samo sa drakonskim fees koje pogrickaju bar 1-2% bez obzira da li si ostvari profit ili ne) a to je big dil jer je ukupsn profit godisnje u proseku oko 6%

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #48 on: March 13, 02:45:05 PM 2019, »
“A kid once said to me, “Money doesn’t buy everything.”

I said, “Well, kid, I was poor, and I can tell you right now, poverty doesn’t do a very good job either.”

Ken Langone

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #49 on: March 13, 06:31:33 PM 2019, »

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #50 on: March 15, 02:07:37 PM 2019, »
“Old George Orwell got it backward. Big Brother isn't watching. He's singing and dancing. He's pulling rabbits out of a hat. Big Brother’s busy holding your attention every moment you're awake. He's making sure you're always distracted. He's making sure you're fully absorbed. He's making sure your imagination withers. Until it's as useful as your appendix. He's making sure your attention is always filled. And this being fed, it's worse than being watched. With the world always filling you, no one has to worry about what's in your mind. With everyone's imagination atrophied, no one will ever be a threat to the world.”

— Chuck Palahniuk

Florenntina

« Reply #51 on: March 15, 04:15:36 PM 2019, »
Upravo sam o ovome razmisljala u zadnje vreme. Nalazim da sam stalno nesto zamisljena i vrlo tesko mogu da se fokusiram i ostanem fokusirana na nesto sto se trenutno desava. Sto je najgore, nemam pojma o cemu razmisljam jer mi misli samo “skacu” sa teme na temu.

Nekako je previse informacija sa svih strana i taman malo rascistim sta je bitno a sta ne, evo vec stigla druga tura. Samo za informacije koje dobijam iz skole od kcerke bi mi trebalo dnevno 1h da sve fino sortiram i pripremim, da ne pricam o drugim vaznijim stvarima.

Nemoguce je napraviti filter jer vecina emitera (skole, finansijske institucije, sve info vezane za posao itd) salju i bitne i nebitne info isovremeno i svaku moras procitati i “obraditi” da bi znao gde da je slozis i koji prioritet da joj das.

Florenntina

« Reply #52 on: March 15, 04:43:05 PM 2019, »
S druge strane, odes iz zemlje na nekoliko meseci ili prosto te zivot sticajem okolnosti baci u “hibernaciju” na neko vreme i kada se vratis, shvatis da se nista nije srusilo, propalo, nestalo...

Hocu reci da moze da se zivi lepo i misaono diskonektovan sa te misaono-elektricne mreze, ziveti u osinjaku a sacuvati unutrasnji mir.

Ostalo mi je jos samo da naucim kako, pa javljam 😂. Salu na stranu, ali mislim da samo iskustvo, praksa i vezbanje diskonekcije sa sistema i treniranje fokusiranosti mogu dati rezultate.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #53 on: March 16, 09:13:11 PM 2019, »
To je mnogo bitno. Treba se diskonektovati sa svega sto smeta. Imao sam twitter account pa sam na kraju ugasio iako ima ljudi koje bi voleo da pratim, toliko je nezaustavljiva ta poplava smeca da je nepodnosljivo.

Internet je pre ovih "socijalnih mreza" bio mnogo lepsi. Iso si da gledas sta te zanima, niko te nije zatrpavao bezveze glupostima, a bilo ih je lako zaobici tamo gde ih ima. Cini mi se da ovi novi namerno zloupotrebljavaju ljudske slabosti i strasti da bi probudili najgore u ljudima. Zato ce da propadnu. Nemam nameru da investiram u FB i Twitter... ;)

Unutrasnji mir nema cenu...

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #54 on: March 18, 11:05:51 PM 2019, »

Dobra knjiga... Detalji o Klintonovima da ti se smuci.

Mladen M

« Reply #55 on: March 19, 03:52:14 PM 2019, »
Dnevna doza humora :)))

levicar dobio tax cut i pita "cime je on to zasluzio"  :))))

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #56 on: March 19, 09:18:42 PM 2019, »
Stvarno neverovatno kakve paradoksalne gluposti izbacuje... :)

Mladen M

« Reply #57 on: March 20, 10:36:54 AM 2019, »
Stvarno neverovatno kakve paradoksalne gluposti izbacuje... :)

haha meni je najjace "tax cut does not stimulate me to expand my business"

koji genijalac :D

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #58 on: March 20, 02:29:07 PM 2019, »
Stvarno komicno da se gleda. Iznenadilo ga nesto sto je ocigledno dobro a ne uklapa se u njegovu religiju... Pa onda pokusava da smisli nekakvo "objasnjenje". :)

To su tvoje pare. Moz da radis sa njima sta oces. Kupi si nesto. :)

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #59 on: April 08, 09:34:12 PM 2019, »
@Mladen M & ostali

Ovo je veoma dobra knjiga kako napraviti i odrzavati profitabilan biznis: