Podignut forum.

Author Topic: Istorija moderne Srbije  (Read 6118 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 2145
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
Re: Istorija moderne Srbije
« Reply #15 on: February 23, 11:07:21 PM 2019, »
Ta mracna sila zove se - glupost, lenjost, neodgovornost, nezrelost...

Mladen M

« Reply #16 on: February 24, 12:14:27 PM 2019, »
Ne znam ko me više nervira u Srbiji. Naprednjaci ili hipsterska drugosrbijanština što nešto kao protestuje, a kad bilo koga od šetača pitam za koga bi trebalo glasati da su sad vanredni parlamentarni izbori... muk.
Od opozicije, sve reciklirane fekalije od 5. oktobra i Radule što je prso i uništio sve što su od 2014 do 2016 stvorili.

haha slazem se 100 % ! :D

Ne mogu da se odlucim ko mi je odbojniji :)

Mladen M

« Reply #17 on: February 24, 12:20:20 PM 2019, »
Svaka zemlja ima patriote, nacionaliste, levicare, kapitaliste. U svakoj zemlji uspevamo da nadjemo balans izmedju njih. U srbiji ne uspevamo, jer su vecina njih levicari i anti kapitalisti. Nama nije problem kulturni sukob izmedju progresivaca i konzervativaca. Nama je problem sto ekonomski opozicija ne postoji.
Nasi konzervativci su socijalisti, nasi progresivci su socijalisti.

Kod nas se opozicija slaze oko jednog. Drzava da uradi nesto.

Skoro sam gledao pouke i obi-van koji bi vazio za konzervativca u Srbiji je krenuo da kukumace po temi o naprednjacima kako je Bambi prodat, implicirajuci da je bambi drzavna firma i da je strasno sto je prodat. Prvo bambi nije drzavna firma nego deo nekog holdinga, sto nije strasno da se ne zna, njega coveka ekonomija ne zanima, ali da se vodi idejom da je bitno da drzava ima firme u svojoj kontroli 2019 godine je nerealno i desturktivno razmisljanje. Niko to nigde nece da drzava vodi biznis - jedino se u Srbiji.

Druge zemlje vode debate o socijalnoj pomoci, subvencijama nekoj grani privrede i slicno - ali retko gde se nesto bune protiv privatizacije obicnih komerca kao sto je bambi. Posebno se ne bune konzervativci,

odlican je primer i spoljno politicko gledanje na madura.
Borkovi levicari i neki ultra desnicari - svi se slazu oko madura. Prvo teraju teorije zavere kako tamo nije stvarno tako kako je to izmisljotina amerike, drugo protiv su mesanja i rusenja komunistickih rezima, jer su oni u sustini ok i volja naroda.

Totalno nerealno i diznilend gledanje.
« Last Edit: February 24, 12:21:55 PM 2019, by Mladen M »

Auror

« Reply #18 on: February 24, 03:17:04 PM 2019, »
Kapa dole, gos'n Milojko.

« Last Edit: February 24, 03:18:44 PM 2019, by Auror »

Auror

« Reply #19 on: February 24, 05:14:32 PM 2019, »
Srbi na rubu pameti - to smo mi ovde.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #20 on: February 24, 06:24:08 PM 2019, »
Svaka cast Milojku. Treba sto vise takvih hrabrih novinara u Srbiji koji govore bez dlake na jeziku kako jeste.

Auror

« Reply #21 on: February 24, 10:30:37 PM 2019, »

There exists a subterranean world where pathological fantasies disguised as ideas are churned out by crooks and half-educated fanatics for the benefit of the ignorant and superstitious. There are times when this underworld emerges from the depths and suddenly fascinates, captures, and dominates multitudes of usually sane and responsible people, who thereupon take leave of sanity and responsibility. And it occasionally happens that this underworld becomes a political power and changes the course of history.

- Norman Cohn
« Last Edit: February 24, 11:36:01 PM 2019, by Auror »

Mladen M

« Reply #22 on: February 24, 11:39:37 PM 2019, »
Lepo prica ovaj milojko po klipovima i to, al ko i svi drugi... svi lepo pricaju... badava sva prica.
Imamo mi mnogo pametnih ljudi koji pricaju mnogo pametnih stvari, nije u njima problem.

Problem je u srednjoj klasi koja pljuje nizu i vodi se moralistickim teznjama.
Problem je u nizoj klasi koja pljuje srednju i vodi se najbrzom tehnikom prezivljavanja.
Problem je u glasacima.

Ja cu da menjam sam sebe, pa ko misli da vredim - nek se ugleda. Ko misli da zna bolje, nek tera po svome.

Mladen M

« Reply #24 on: February 24, 11:53:50 PM 2019, »

https://www.facebook.com/opanak.rs/photos/a.582506761888623/1295399913932634/?type=3&theater

ja ne znam da li je ta recenica tacna, da li je stvarno rekao Draza, ali je bio 10000 % u pravu ako je rekao.

Ivan

« Reply #25 on: February 24, 11:59:59 PM 2019, »
ja ne znam da li je ta recenica tacna, da li je stvarno rekao Draza, ali je bio 10000 % u pravu ako je rekao.

Ima jedna dobra stvar u tom nedostatku autentičnosti na netu: sve moraš kritički da razmotriš.

Ivan

« Reply #26 on: February 25, 12:12:56 AM 2019, »
Generacija:

koja je vaspitana kolektivistički, komunistički
gde je pojedinac ultimativno podređen ,,višem cilju", dakle njegova imovina i život,
gde je sve ,,u ime naroda", a svaki pojedinac kao činioc tog naroda mizeran,
gde čovek ne može svoj sopstveni život i porodicu da uredi kako želi,
gde vlada osećanje niže vrednosti,
gde intelektualci koji preziru svoje poreklo usvajaju bilo kakve strane ,,intelektualne" bljuvotine,
gde se svoja kultura ne poštuje,

ne može stvoriti državu.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #27 on: February 25, 12:45:06 AM 2019, »
Generacija:

koja je vaspitana kolektivistički, komunistički
gde je pojedinac ultimativno podređen ,,višem cilju", dakle njegova imovina i život,
gde je sve ,,u ime naroda", a svaki pojedinac kao činioc tog naroda mizeran,
gde čovek ne može svoj sopstveni život i porodicu da uredi kako želi,
gde vlada osećanje niže vrednosti,
gde intelektualci koji preziru svoje poreklo usvajaju bilo kakve strane ,,intelektualne" bljuvotine,
gde se svoja kultura ne poštuje,

ne može stvoriti državu.

Kolektivizam stvara nesposobne i zavisne ljude.

Ali je ekstremno "opojan", na covekov um deluje kao veoma jaka droga. Ne znam zasto je to tako, verovatno postoji neko fiziolosko-psiholosko objasnjenje.

Ivan

« Reply #28 on: February 25, 01:06:12 AM 2019, »

Kolektivizam stvara nesposobne i zavisne ljude.

Ali je ekstremno "opojan", na covekov um deluje kao veoma jaka droga. Ne znam zasto je to tako, verovatno postoji neko fiziolosko-psiholosko objasnjenje.

Jedno razmišljanje na tu temu:
1 Ljudski mozak je takav da što je više moguće ima predefinisano, što nas pošteđuje stalnog kalkulisanja i rasipanja energije. Npr. sistem vrednosti koji smo stekli vaspitanjem nam daje recepte za ponašanje u društvu, bez mnogo razmišljanja.

2 Ljudi vole sve da kategorizuju, opet radi lakšeg odlučivanja. Npr. zato ja ne volim da se izjašnjavam o bilo kakvoj pripadnosti bilo kojoj kategoriji u diskusijama, jer ljudi imaju predefinisane stavove o kategorijama

3 Takođe, ljudi vole vođe, tzv. alfe, to je nasledstvo iz životinjskog sveta, jer takvi predvode i daju rešenja (kakva god). Rezultat je opet da je jedinka rasterećena razmišljanja i odgovornosti.

I sad, kako taj info primeniti:

Razlika koju sam primetio između pravih intelektualaca i kolektivista, socijalista isl.: ta što ono što pričaju prvi je razumno ali zahteva umni trud da se shvati i razume zašto je to tako, i svakoga upućuje na sopstvenu odgovornost, dok ovi drugi nastupaju autoritativno, daju vrednosne sudove i gotova rešenja, što lenjom čoveku, koji nije naučio da razmišlja, legne ko dupe na nošu.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #29 on: February 25, 01:20:32 AM 2019, »
Odlicna zapazanja.

Dodao bi jos da sva ta kolektivisticka pseudo-religiozna koreografija i mitologija (koje po pravilu idu) deluju izuzetno jako na ljudski um, verovatno iz istih razloga koje si pomenuo. Opijum za narod.