Podignut forum.

Author Topic: Istorija moderne Srbije  (Read 33150 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 4539
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
Re: Istorija moderne Srbije
« Reply #450 on: November 11, 06:45:51 PM 2019, »
Zato sto smo bili glupi i nismo prihvatili dil koji nam je nudjen na pocetku rata. Mislim kad vec nismo imali pameti da izbegnemo celi rat kao sto su npr. Slovenci.
Ali sto se tice samog rata, ne mislim da je Srbija bila ista gora od drugih, mada to i nije neka uteha. Znas i sam da su srpskim organima iz Zute kuce placane lobe za Klintonove npr. I za to jos niko nije odgovarao. ili da je Haski sud oslobodio Orlica npr. i milion drugih primera....

Meni je neprihvatljivo da to zaboravim.

Pa sto se zlocina na terenu tice tu smo svi bili slicni. Nema ni jedne strane koja nije kriva za bas gnusne zlocine.

E sad, politicki, treba razumeti da se Srbija nikad nije "odvojila od Jugoslavije" i nastupala nezavisno u bilo cemu. Sloba je do svoje smrti svoju drzavu zvao "Jugoslavija", pa je potrajala i par godina nakon njega. Jer on je hteo da bude novi Tito i toga se nikad nije odrekao. Zbog toga je Srbija izvisila. Tako je ispalo da se svi ovi ostali bore "za slobodu", tj. odvajanje od totalitarne komunisticke drzave, a Srbi je brane.

Da je Srbija odmah proglasila nezavisnost od Jugoslavije i nastupala kao nezavisna drzava bila bi to sasvim druga situacija. Deluje kao nijansa, ali je veoma bitno za razumevanje cele price.
'Everything the State says is a lie, and everything it has it has stolen.'

Carolus Rex

« Reply #451 on: November 11, 07:39:54 PM 2019, »
Da je Srbija odmah proglasila nezavisnost od Jugoslavije i nastupala kao nezavisna drzava bila bi to sasvim druga situacija. Deluje kao nijansa, ali je veoma bitno za razumevanje cele price.

U slučaju koji si naveo bi za ratovanje u Bosni i Hrvatskoj odmah dobili američko iskrcavanje. "Branimo Jugoslaviju" je bagri bilo povoljnije kao izgovor, a plus im ne bi odgovarala i unutrašnja transformacija Srbije u slobodnije društvo.

Sad shvatam.
« Last Edit: November 11, 10:56:01 PM 2019, by Auror »

Florenntina

« Reply #452 on: November 12, 03:02:45 AM 2019, »

U slučaju koji si naveo bi za ratovanje u Bosni i Hrvatskoj odmah dobili američko iskrcavanje. "Branimo Jugoslaviju" je bagri bilo povoljnije kao izgovor, a plus im ne bi odgovarala i unutrašnja transformacija Srbije u slobodnije društvo.

Sad shvatam.

Onda ti je verovatno jasno zasto je sada ta dilema Zapad ili Rusija toliko tuzna. Ista prica, drugo pakovanje. I da nema Rusije, bila bi Kina. Nikako da se otresemo tog prokletog komunizma!

Florenntina

« Reply #453 on: November 12, 05:51:48 AM 2019, »
Btw. sada je i meni jasno zasto se @Auror onoliko sablaznjava desnice. Pa brate, ovo je sve ista DB-ovska ekipa... Uzas! Nisam ni znala ko predstavlja “desnicu” u Srbiji.

http://rs.n1info.com/Vesti/a542963/Tuzilastvo-u-Sapcu-pokrenulo-predistrazni-postupak-povodom-pretnji-Mise-Vacica.html

Carolus Rex

« Reply #454 on: November 12, 11:01:02 AM 2019, »
Nikako da se otresemo tog prokletog komunizma!

Ma i to je, kao što rekoh, iz mafijaškog interesa, ne ubeđenja.
« Last Edit: November 12, 11:54:20 AM 2019, by Auror »

Ivan

« Reply #455 on: November 12, 11:47:20 AM 2019, »
I da nema Rusije, bila bi Kina. Nikako da se otresemo tog prokletog komunizma!

https://www.google.com/search?q=brnabic+kina&tbm=nws

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 4539
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
'Everything the State says is a lie, and everything it has it has stolen.'

Carolus Rex

« Reply #458 on: November 12, 02:34:06 PM 2019, »
Evo sa kim naprednjaci sarađuju, ljudima koji dan danas vode koncentracione logore i izvode holokaust:

« Last Edit: November 12, 04:12:08 PM 2019, by Auror »

Carolus Rex

« Reply #459 on: November 12, 02:47:50 PM 2019, »
"Naši kineski prijatelji"...

Florenntina

« Reply #460 on: November 12, 03:16:54 PM 2019, »
Ne znam brate mili, ali ovome bezakonju se ne vidi kraja. Jako mi je zao.

Ivan

« Reply #461 on: November 12, 04:01:32 PM 2019, »

Eto, svaka priča o boljitku kod nas se završi apatijom i sleganjem ramenima.

Florenntina

« Reply #462 on: November 12, 06:59:18 PM 2019, »

Eto, svaka priča o boljitku kod nas se završi apatijom i sleganjem ramenima.

Pa ja cu kao i do sada nastaviti da podrzavam svaku inicihativu za koju mislim da je dobra, kako i koliko umem. Sta drugo mogu iz ovih cipela? Ali da situacija izgleda bas tmurno, izgleda brate, znas i sam.

Florenntina

« Reply #463 on: November 12, 07:04:00 PM 2019, »
A da mi kupimo jug Srbije i proglasimo nezavisnost! Napravimo slobodnu, pravnu drzavu i Bog da nas vidi. Posle otkupimo i ostatak Srbije?

Florenntina

« Reply #464 on: November 12, 07:15:33 PM 2019, »
Zamislite stvarno to ludilo. Skupi se emigracija, osnuje fond i krene da kupuje. Jedan fond krene od istocne Srbije, drugi od juzne. Cela sela su tamo po nekoliko hiljada evra... Selo po selo, kuca po kuca... kupujemo, sredjujemo, radimo...