Podignut forum.

Author Topic: Istorija moderne Srbije  (Read 9278 times)

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 2632
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
Re: Istorija moderne Srbije
« Reply #435 on: November 09, 05:05:36 PM 2019, »
Pa to je bio opsti haos gde niko nije bio pozitivan. Srbi su isto bili negativci ma koliko ne zeleli da priznaju, nista bolji od drugih. OK, dobili smo batine pa smo ljuti, u redu. Ali da sad "zauvek" zauzmemo (bilo kakvu) suprotnu stranu zato sto smo vecim delom svojom krivicom dobili po nosu, to mislim da je krajnje cudno.

Srbi su mnogo nezreli onda... 100%.
Praise the Lord! (and pass the ammunition)

Auror

« Reply #436 on: November 09, 07:10:28 PM 2019, »
Pa to je bio opsti haos gde niko nije bio pozitivan.

Ne volim ove "svi su krivi" izjave. Podseća me na one što su na Poukama govorili "nemojte da se svađate" kad je neko bio đubre prema nama.

Zapad u toj situaciji nije bio negativan.
« Last Edit: November 09, 08:38:42 PM 2019, by Auror »

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #437 on: November 09, 08:32:24 PM 2019, »
Pod "svi" mislio sam na ove lokalne ucesnike iz ex-yu.

Zapad je imao primarni cilj da zaustavi haos i krvoprolice.

Auror

« Reply #438 on: November 09, 08:48:00 PM 2019, »

Čak je i među njima, Srbija (tj. srpska vlast) osnovni krivac za ratove, svi ostali su "samo" krivi za zločine koje su počinili.

Hrvatska je osnovni krivac za rat između nje i Bosne od '93.
« Last Edit: November 09, 09:21:36 PM 2019, by Auror »

Florenntina

« Reply #439 on: November 10, 04:12:15 PM 2019, »
"Tramp ne sluša nikoga, pa ni kad je reč o Kosovu"

Bez Vašingtona neće biti dogovora između Beograda i Prištine, SAD  žele da doprinesu mirnom rešenju.

Ali je problem što je predsednik Tramp nepredvidljiv i ne sluša nikoga, izjavio je u intervjuu za Kosovo Onlajn američki profesor istorije i bezbednosti Gregori Mur.

Profesor Mur je proteklog vikenda održao predavanje u Institutu za nacionalnu i međunarodnu bezbednost u Beogradu, gde je istakao da SAD trenutno vode glavnu reč u posredovanju između Beograda i Prištine sa čak dva specijalna izaslanika - Metjuom Palmerom, predstavnikom Stejt departmenta za Zapadni Balkan, i ambasadorom Grenelom, koji je specijalni izaslanik predsednika Donalda Trampa.

Na pitanje da li ima mesta za zabrinutost zato što je Vašington postavio dvojicu specijalnih izaslanika za ovaj region, on kaže: "Ne znam okolnosti pod kojima su i Palmer i Grenel imenovani za specijalne izaslanike. Možda je bilo i nekog neslaganja na relaciji između njih, ali u svakom slučaju nemate razloga da budete zabrinuti. SAD žele da doprinesu mirnom rešenju između Srbije i Kosova“.

Gregori Mur smatra da konflikt ne odgovara nikome.

"Mislim da nikome ne odgovora konflikt u regionu, osim možda Rusima, i baš zbog toga mislim da će SAD tražiti adekvatno rešenje kompleksnog problema. Bitno je da se obe strane posvete procesu koji će na kraju dovesti do prihvatljivog rešenja“, kaže on.

U razgovoru za KosovoOnline osvrnuo se i na Trampa.

"Stvar je u tome, recimo jednostavno, da su njegovi postupci minirali poverenje velikog broja zemalja u SAD, i čak može da izgubi izbore. I Trampov naslednik će imati velike probleme u pokušaju da povrati to poverenje, a ako Tramp izbori još jedan mandat, očekujem isti tobogan kakav sad gledamo. Jednog dana kaže da će uvesti sankcije, nekoliko dana kasnije priča nešto drugo. Teško je predvideti koji će mu biti sledeći potez i šta možete očekivati od SAD", kaže on.

Upitan da li će ambasador Grenel savetovati Trampa u vezi sa Kosovom, Mur kaže da Tramp ne veruje profesionalnim diplomatama.

"Kako savetovati nekoga ko ne sluša? To je to. On ne veruje profesionalnim diplomatama, obaveštajnom sektoru. Bira ljude koji mu se sviđaju, a kad prestanu da mu se sviđaju, bira nove. Svi faktori su u igri, problem je kada imate takvu ličnost", zaključuje Mur.

Florenntina

« Reply #440 on: November 10, 04:19:59 PM 2019, »
Tramp je covek sa kojim se moze razumno razgovarati i pregovarati. Mislim, kada bi imao ko!

I mi okrecemo ledja takvoj istorijskoj sansi i kupujemo oruzje od Rusa! Strasno!

Auror

« Reply #441 on: November 10, 04:48:47 PM 2019, »
Tramp je covek sa kojim se moze razumno razgovarati i pregovarati. Mislim, kada bi imao ko!

I mi okrecemo ledja takvoj istorijskoj sansi i kupujemo oruzje od Rusa! Strasno!

Problem je što je u startu veoma nerazumno od Srbije što očekuje da neko danas pregovara sa njom oko Kosova.
« Last Edit: November 10, 06:00:10 PM 2019, by Auror »

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #442 on: November 10, 08:42:33 PM 2019, »
Mislim da nikome ne odgovora konflikt u regionu, osim možda Rusima

Pa to, 100%. Prilicno sam siguran da bi situacija u Srbiji bila odavno resena da Rusi ne rovare u pozadini - jer im tako odgovara. Dobrobit Srbije i Srba ko sisa...

Florenntina

« Reply #443 on: November 11, 04:10:28 AM 2019, »
Mislim da nikome ne odgovora konflikt u regionu, osim možda Rusima

Pa to, 100%. Prilicno sam siguran da bi situacija u Srbiji bila odavno resena da Rusi ne rovare u pozadini - jer im tako odgovara. Dobrobit Srbije i Srba ko sisa...

Ma da nema Rusa, nasli bi mi vec neke druge komunjare da rovare. Nasa vlast je komunisticka, oni vole takav sistem i nacin vladavine jer jedino u takvim uslovima mogu opstati. Da Rusi izaberu nekog svog Trampa, mi bi verovatno poceli kypovati oruzje od Kineza! Od toliko evropskih partnera, kod nas su investitori Kinezi i Arapi...

Florenntina

« Reply #444 on: November 11, 04:15:38 AM 2019, »

Čak je i među njima, Srbija (tj. srpska vlast) osnovni krivac za ratove, svi ostali su "samo" krivi za zločine koje su počinili.

Moje misljenje je da je rat izmedju Srba/Hrvata/Muslimsna izmisljen kao i lazna dilema NATO ili Zapad. Rat su napravile i vodile komunjare koje su se otimale oko teritorija i bigatstva jer su svi hteli da budu novi Tito. To najbolje dokazuju pregovori npr. Milosevica i Tudjmana koji nisu prekidani tokom celog rata. Tako da ne prihvatam da je Srbija najvise kriva.

Florenntina

« Reply #445 on: November 11, 04:20:22 AM 2019, »
Zapad je napravio ogromnu gresku kada je odlucio da nas bombarduje i oduzme deo teritorije, cime je zauvek izgubio poverenje naseg coveka.

Meni to bas i nije jasno... Mislim da bi nasi ljudi trebalo malo bolje da o svemu tome razmisle.

Pa mozemo da razmislimo, ali ne mozemo da zaboravimo. Ja ne kapiram zasto njihova sila uvek mirise...

Meni brate ne mirise. Padale su mi bombe na glavu na Zvezdari kao i drugima, odskakali smo sa kreveta od detonacije... Ginuli ljudi, ruseni mostovi, fabrike...Medjutim, to je nesto (NATO) sto ne mozemo promeniti. Jedino sto mozemo jeste da budemo mudri i sklonimo im se s puta ubuduce.

Auror

« Reply #446 on: November 11, 11:08:50 AM 2019, »

Moje misljenje je da je rat izmedju Srba/Hrvata/Muslimsna izmisljen kao i lazna dilema NATO ili Zapad. Rat su napravile i vodile komunjare koje su se otimale oko teritorija i bigatstva jer su svi hteli da budu novi Tito. To najbolje dokazuju pregovori npr. Milosevica i Tudjmana koji nisu prekidani tokom celog rata. Tako da ne prihvatam da je Srbija najvise kriva.

Prihvatala, ne prihvatala...

Srpska vlast je odlučila da koristi silu da proba da održi Jugoslaviju i time su oni ti koji su zaratili. Imali su i saveznike velikosrpske nacionaliste u (kako rekoše u Hagu) udruženom zločinačkom poduhvatu. Ruska vlast je npr. dozvolila da se Sovjetski Savez mirno raziđe, pa tu nije bilo nikakvih ratova.

Auror

« Reply #447 on: November 11, 12:00:25 PM 2019, »
Zašto je čitav (civilizovani) svet bio protiv Srbije? Zašto je jedina bila pod sankcijama i bombardovana?

uros

« Reply #448 on: November 11, 12:20:38 PM 2019, »
Bill Klinton, deep state demokrate, marksisti Saul Linskiovci svakako nisu “civilizovani svet” kao ni celokupna tadasnja garnitura u EU i Americi. Mi smo samo posluzili kao odlicna meta da preko nas sprovode svoj levicarski virtue signaling

Auror

« Reply #449 on: November 11, 12:49:55 PM 2019, »
Bill Klinton, deep state demokrate, marksisti Saul Linskiovci svakako nisu “civilizovani svet” kao ni celokupna tadasnja garnitura u EU i Americi. Mi smo samo posluzili kao odlicna meta da preko nas sprovode svoj levicarski virtue signaling

Levičarski virtue signaling su radili oni (u Evropi i Americi) koji su izražavali podršku i opravdavali levičara miloševića protiv Zlog Zapada, imperijalizma, Novog Svetskog Poretka itd.
« Last Edit: November 11, 02:27:14 PM 2019, by Auror »