Udesena tema.

Author Topic: Sta se desava u SPC  (Read 227 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Florenntina

Sta se desava u SPC
« on: May 29, 07:22:31 PM 2019, »
Je li pratite poslednja desavanja u SPC? Procitah da se sada neke vladike ogradjuju od zvanicnog saopstenja sa Sabora.

Auror

Re: Sta se desava u SPC
« Reply #1 on: May 29, 10:18:27 PM 2019, »
Vučić na svakom mestu razdvaja žito od kukolja.

Toliko.

Florenntina

« Reply #2 on: May 30, 12:31:23 AM 2019, »
Izgleda. Verovatno cu zauvek ostati nepopravljivi optimista, ali meni se cini da bi sve to u konacnici moglo izaci na dobro koliko god izgledalo strasno i sablazno sada.

Florenntina

« Reply #3 on: May 30, 12:42:31 AM 2019, »
Ne mogu a da se ne prisetim rezultata otvorenih dosijea u bugarskoj crkvi a ni reci (mislim) sv. Justina Popovica “cuvajte se crvenih popova”.

Toliko mi je nesto sve to mucno da bih najradije kukala iako znam da prosto stvari idu svojim (logicnim) tokom koji se mogao videti i predvideti i mnogo ranije ☹️

Auror

« Reply #4 on: May 30, 04:51:14 PM 2019, »
Vučić na svakom mestu razdvaja žito od kukolja.

Toliko.

Ovo se inače u nauci naziva "AV efektom".

Florenntina

« Reply #5 on: May 30, 07:00:06 PM 2019, »
Ne znam brate, sve sto vise citam o odnosima u SPC (a kojima sam inace s licnim razlogom prestala da se bavim jos 1995) samo mi se prevrce zeludac.

Sto bi nas narod rekao “sve sto visi neka i o’pada”. Ovo je bre sramota. Citam komentare nekih bajnih obrazovanih teologa i hriscsna i stidim se, naduvali se k’o baloni od sujete a nemaju ni osnovno kucno vaspitanje ili bar neki minimum civilizovanosti u dijalogu.

Ako bi mi trebao neki lep tekst o SPC, mislim da bih se pre obratila nekom postenom kanadskom hriscaninu nego srpskom teologu, pa taman i da nije pravoslavni. Vise bi imali postovanja pa mozda cak i ljubavi prema pravoslavlju nego ovi neposteni udbasi u mantijama.
« Last Edit: May 30, 07:02:33 PM 2019, by Florenntina »

Auror

« Reply #6 on: May 31, 12:08:13 AM 2019, »
Više vredi dobro vaspitanje od sve teologije na svetu.

Florenntina

« Reply #7 on: May 31, 02:29:09 AM 2019, »
Uvela bih bonton u skole pre veronauke, bar da deca znaju da takvo nesto postoji a i sigurno bi bar nesto naucili sto bi im zivot ucinilo lepsim i prakticnijim. A ko zeli veronauku, to moze da uci i u crkvi.

Hteli bismo da budemo nebeski narod, rugamo se svima od reda, trazimo greske i mane do poslednje zapete a ne umemo ni minimalno lepo da se ponasamo, i tu ne mislim samo na  naucene “manire” nego najobicnije pristojno, ljudsko ponasanje i osnovnu empatiju svojstvenu svakom dobrom coveku bio neki farmer ili doktor naula.

Nije mi nikako jasno otkud nam tolika omnipotetnost a gde god se okrenes vriste cinjenice koje svedoce potpuno suprotno.

Mladen M

« Reply #8 on: May 31, 11:22:03 AM 2019, »
Uvela bih bonton u skole pre veronauke, bar da deca znaju da takvo nesto postoji a i sigurno bi bar nesto naucili sto bi im zivot ucinilo lepsim i prakticnijim. A ko zeli veronauku, to moze da uci i u crkvi.

Slazem se, al ja bih isao korak dalje, ja bih ukinuo skole, jer deca ionako ne nauce puno tamo. Ako hocemo iskreno. Skole treba da budu stvar izbora u smislu sta se uci.
Locke je imao lepo razmisljanje o skolama. Veronauka nije losa ideja, ali da se uci pravoslavni etos.

Ivan

« Reply #9 on: May 31, 11:39:28 AM 2019, »

Auror

« Reply #10 on: May 31, 12:16:21 PM 2019, »
Veronauka nije losa ideja, ali da se uci pravoslavni etos.

Šta je "pravoslavni etos"?

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 1882
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #11 on: May 31, 02:37:10 PM 2019, »
Srpska posla... upropaste sve sto pipnu...

Nema nista gore od arogantne budale sto rece neko.

Florenntina

« Reply #12 on: May 31, 05:35:53 PM 2019, »
Nesto definitivno nije ok sa tim bogoslovskim fakultetom. Mislim, nije ni sa jednim cim ima toliko kupljenih diploma i svrsenih studenata koji ne umeju nista da rade, ali bogoslovski je specifican. Oni bre stancaju mentalno nezdrave ljude. Zasto je to tako i sta se tamo desava, nemam pojma ali vecina teologa koje citam deluju kao ljudi sa nekim psihickim problemima. Mozda je koincidencija, ali ne mogu da se otmem utisku da tamo nesto debelo ne stima.