Udesena tema.

Author Topic: Vegetina gravitaciona komora  (Read 1838 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vegeta

• Prince of all Saiyans
  • Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 905
    • View Profile
Re: Vegetina gravitaciona komora
« Reply #90 on: January 30, 06:22:52 PM 2019, »
Uspeo sam da dignem novi repozitorijum za manje od 3 sata, kada sam završio sve ostale taskove.

Sajt im nije nešto mnogo lep, ali sam gledao da iskoristim njihove boje najbolje što sam mogao. U ovom trenutku, moja Ellena će da izruči u njega preko 2500 radova.

prototype.rcub.bg.ac.rs
Strength is the only thing that matters in this world.
Everything else is just a delusion for the weak.

Vegeta

• Prince of all Saiyans
  • Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #91 on: February 01, 09:17:14 AM 2019, »

Mladen M

« Reply #92 on: February 01, 08:08:26 PM 2019, »
Uspeo sam da dignem novi repozitorijum za manje od 3 sata, kada sam završio sve ostale taskove.

Sajt im nije nešto mnogo lep, ali sam gledao da iskoristim njihove boje najbolje što sam mogao. U ovom trenutku, moja Ellena će da izruči u njega preko 2500 radova.

Bitno je da je tvoj backend ubia

"still cant believe that you gave your server mans name"
"sorry i forgot your moms name"

Vegeta

• Prince of all Saiyans
  • Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #93 on: February 03, 05:35:30 PM 2019, »
Prošle godine sam napustio grupu "Retardirana Srbija", nakon višegodišnjeg članstva u njoj.
Grupa je nastala sa ciljem da ismeva bizarne i glupave postupke naših zemljaka, a onda je polako počela da proglašava "retardima" sve koji se ne slažu sa opšte prihvaćenim stavovima njenih lidera.
To napuštanje je bilo okidač za mene da prekinem još brdo "polite society" kontakata, jer više nisam hteo da pristanem na tu vrstu manipulacije. Ako misliš ovako ili ne misliš onako, smatram te retardom. Mnogi to ne mogu da podnesu, te postanu defanzivni i počnu da se pravdaju.
Postali su zavisni od dopamina koji ih drmne kada vide da "društvo" odobrava njihove stavove.
Većina ni ne slute koliku izgubljenu slobodu mogu da povrate onoga trenutka kada se otresu potrebe za nečijom validacijom.

Šta me briga, smatraj me retardom, idiotom, kriminalcem. Koprcaj se rukicama i nogicama i krešti progresivno, dok ti pluća ne otkažu, zabole me.
Moj IQ neće biti niži zato što se moje mišljenje kosi sa tvojim, niti će tvoji repeateri postati išta inteligentniji time što se slažu sa tobom.
Sutradan ću nastaviti da kuckam kod, a tvoji puleni da raznose poštu.

Florenntina

« Reply #94 on: February 04, 05:03:01 AM 2019, »
Savremeno srpsko drustvo se vise puta u novijoj istoriji pokazalo i pokazuje infantilnim sa onim cuvenim “ako nisi s nama, onda si protiv nas”. Deluje mi da ce proteci jos dosta vode dok naucimo da osim ili/ili postoji “i” kao i da ”drugacije” nije ni cesto a kamoli uvek “protiv”.

Mladen M

« Reply #95 on: February 04, 10:08:43 AM 2019, »
Prošle godine sam napustio grupu "Retardirana Srbija", nakon višegodišnjeg članstva u njoj.
Grupa je nastala sa ciljem da ismeva bizarne i glupave postupke naših zemljaka, a onda je polako počela da proglašava "retardima" sve koji se ne slažu sa opšte prihvaćenim stavovima njenih lidera.

To je uvek bili i bice. Ljudi koji ismevaju "retardirane" ismevaju zapravo one sa kojima se ne slazu, i kad tad ces ti u njihovim ocima ispasti retardiran.

Zato i postoji ono "left eats their own" u americi. Republikanci imaju neke korenske vrednosti koje im pomazu da moze da debatuje 12 coveka koji su znacajno drugaciji tipa Ron Paul (liberatarijanac), Donald Trump (koji je u sustini bussines democrat) i Rudi Djulijani koji je neokonzervativac. Jer Republikanci mnogo vise postuju individue sa kojima se ne slazu.

Za razliku od demokrata koji hoce da dovedu u jednoumlje i red svakog ko se ne slaze.

Isto vazi za retardiranu Srbiju i ekipu tu. Oni hoce ismevanjem da dovedu u red svakog ko se ne slaze sa njima.

Retardirana Srbija Eats Their own.

Isto se desilo i Ateisti Srbiji organizaciji. Isti problem.

Šta me briga, smatraj me retardom, idiotom, kriminalcem. Koprcaj se rukicama i nogicama i krešti progresivno, dok ti pluća ne otkažu, zabole me.
Moj IQ neće biti niži zato što se moje mišljenje kosi sa tvojim, niti će tvoji repeateri postati išta inteligentniji time što se slažu sa tobom.

Vecina tih "neretardiranih" nisu bas neki genijalci kao sto znas i sam. Skole nisu zavrsili. bave se smesnim i neodgovornim poslovima, sa naukom veze nemaju.
Vecina njih bi volela da su prihvaceni kao velika intelektualna elita a zulja ih sto nisu.

Retki tamo stvarno imaju nesto mozga i merita da kazu nekom da je retardiran.

Ti si svoje kognitivne sposobnosti dokazao time sto se bavis jednim od intelektualno najtezih zanimanja na planeti.
« Last Edit: February 04, 10:11:19 AM 2019, by Mladen M »

Vegeta

• Prince of all Saiyans
  • Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #96 on: February 10, 12:02:22 PM 2019, »
Ispit iz mikroprocesorskih sistema mi je u 15. Kolika sam budaletina, samo Bog može da mi pomogne...

Vegeta

• Prince of all Saiyans
  • Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #97 on: February 11, 04:11:47 PM 2019, »
I SEDMICA. :D

Mladen M

« Reply #98 on: February 13, 10:57:34 AM 2019, »
I SEDMICA. :D

i ja skoro dobio neku sedmicu ali na prepisivanje pa se ne hvalim :)

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 1455
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #99 on: February 13, 02:18:13 PM 2019, »
Super! Samo cepajte!

Vegeta

• Prince of all Saiyans
  • Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #100 on: February 15, 10:27:01 AM 2019, »
Hvala vam, svima. :) Još samo 4 ispita preostala:

1. Performanse računarskih sistema
2. Multiprocesorski sistemi
3. Programski prevodioci
4 Inteligentni sistemi

Još njih da rasturim i diplomiram u septembru, pa se spremam da dižem sidro iz napredne Srbije.

Vegeta

• Prince of all Saiyans
  • Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #101 on: February 15, 02:24:31 PM 2019, »

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 1455
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
« Reply #102 on: February 15, 03:39:10 PM 2019, »
Meni je mikroprocesore drzao neki Mile Stojcev. Imao je neke tri debele knjige "Savremeni 16-bitni procesori" (da bre, odavno bilo...) gde je samo prepisao/preveo (tj. verovatno dao studentima da prevedu) gomilu nekakvih uputstava i natrpao bez ikakvog reda. Tuga jedna. Nadam se da je sad bolja situacija.

Tada je bilo mnogo teze doci do literature, a bilo je par nas koji smo bas bili zainteresovani da naucimo pa smo se lomili da desifrujemo stvari i nabavimo jos neki izvor.

Eto podseti me... :)

Srbijo... maceho...

Vegeta

• Prince of all Saiyans
  • Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #103 on: February 15, 06:56:05 PM 2019, »
Ni sada nije bolja. Do pre dve godine, predmet je držao profesor Veljko Milutinović, a vježbe Saša Stojanović.
Tokom godina, napravili su Žikinu šarenicu od predmeta. Kreće od resistor-diode logic, tranzistora, strujnog kapaciteta komponenti, pa onda dolazi do Intel 8086 i tu se radi njegov asembler i neke periferije (8259 interrupt controller, programmable interval counter, usart, paraleln port...).
Posle 8086 kreće konzistentnost kešova, spekulativno izvršavanje, prediktori skokova i vrednosti, wliw-ovi i superscalar, sve zdudano u jedan dvočas na kraju semestra i bilo šta od toga može da dođe na ispit.
Od komponenti dolaze najegzotičniji režimi rada, na primer kaskadno vezani 8259 interrupt controller-i od kojih neki rotiraju prioritete prekida, kod nekih je dozvoljeno ugnježdavanje...
Materijal za učenje je katastrofa, ceo sam ispit spremio iz divljih skripti koje su studenti sastavili na Box-u.
Uslov za izlazak na ispit je da se uzme preko 30 bodova u zbiru na dve lab vJežbe sa 8086 i periferijama. Ja sam uzeo 45/60.
Radi se u Proteus-u, sa OpenWatcom compilerom i asemblerom i nekakvim Sašinim linkerom koji pravi memory image. Proteus još ima problem što njegov 8259 ne može da vrati broj ulaza u interrupt vector tabelu, pa smo morali da čitamo njegov in-service registar da bi videli ko je tražio prekid. Celu IV tabelu smo popunili adresom jedne prekidne rutine.
Sreća pa su bar ove lab vJežbe postale dosta podnošljivije zahvaljuljući novom asistentu Marku Mićoviću, jer se baš potrudi da objasni studentima sve što treba da znaju o 8086 i periferijama, pre nego što se upuste u pripreme.

Mladen M

« Reply #104 on: February 15, 07:04:37 PM 2019, »
"Savremeni 16-bitni procesori"

Koliko si iskusan od 0 do "imao sam predmet saveremeni 16bitni procesori"

;D ;D ;D