Podignut forum.

Author Topic: Donald Trump - lik i delo  (Read 6465 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
  • Total likes: 2145
  • Judgment Day is inevitable.
    • View Profile
Re: Donald Trump - lik i delo
« Reply #285 on: September 01, 11:10:51 PM 2019, »
Ludi su ko struja. :D

Ako otvoris pogresnu stranicu na www.donaldjtrump.com dobijes ovo:

Mladen M

« Reply #286 on: September 03, 01:02:04 PM 2019, »
hahahahahhah koliko carski...znaci lika toliko boli k za sve da je ucitelj :D

Mladen M

« Reply #287 on: September 10, 11:24:30 PM 2019, »
Ode bolton. Suck it fucking warmonger.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #288 on: September 10, 11:58:35 PM 2019, »
Jes da je lud, al ima dobre brkove...  ;D

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #289 on: September 11, 03:37:32 AM 2019, »

"It is great news for America! Especially for the large number of young people who would've been killed in pointless wars if Bolton had stayed on the job."

Tucker The Great :)

Auror

« Reply #290 on: September 11, 10:33:22 AM 2019, »
Da su Amerikanci razmišljali kao vi uoči i tokom WW1 i WW2, sad bismo mi ovde (i cela Evropa) šprehen zi dojč...

Oba ta rata su u dobroj meri i nastala zbog američkog izolacionizma i "gledanja svog posla" i nema šta da se razmišlja kako bi svet izgledao kada bi SAD ponovo imala takvu spoljnu politiku. I veoma daleko od toga da su ratovi posle 1945. bili "pointless", jednostavno nije istina.

Auror

« Reply #291 on: September 11, 10:54:41 AM 2019, »
Problem je što ne verujete u moralnu stvar Zapada.

Svi ti ratovi, iz perspektive onog što je radila SAD, nisu bili nikakav zločin ili agresija, bez obzira na interese vojno-industrijskog kompleksa.
« Last Edit: September 11, 01:05:31 PM 2019, by Auror »

Mladen M

« Reply #292 on: September 11, 03:02:06 PM 2019, »
Da su Amerikanci razmišljali kao vi uoči i tokom WW1 i WW2, sad bismo mi ovde (i cela Evropa) šprehen zi dojč...

Tesko, Nemacki sistem imao je inheritne mane kao i svaki drugi socijalisticki, te bi kasnije ili pre njihova vojna masinerija krenula da puca ekonomski.
Verovatno bi malo duze vladali ali bi brzo propali - ne bi imali manpower da odrze vlast na tolikim oblastima.
Teoretski da ih niko nije pobedio implodirali bi pod korupcijom i ekonomskim problemima. Dok su osvajali imali su influx novih bogastva od jeftinog robovskog rada i resursa koje su dobijali osvajanjem.

Ni jedna centralisticka diktatura ne moze da opstane dugo.

Mladen M

« Reply #293 on: September 11, 03:03:54 PM 2019, »
Svi ti ratovi, iz perspektive onog što je radila SAD, nisu bili nikakav zločin ili agresija, bez obzira na interese vojno-industrijskog kompleksa.

Bili su zlocin prevnstveno prema narodu SAD koji ih je (nevoljno) finasirao i morao da gine u njima.
Za teroriste me bas briga. Ako neka grupa ljudi van SAD hoce da se kolje medjusobno, neka se kolje. Ne vidim razlog za mesanje, samo pogorosava stvari.

Auror

« Reply #294 on: September 11, 03:48:26 PM 2019, »

Tesko, Nemacki sistem imao je inheritne mane kao i svaki drugi socijalisticki, te bi kasnije ili pre njihova vojna masinerija krenula da puca ekonomski.
Verovatno bi malo duze vladali ali bi brzo propali - ne bi imali manpower da odrze vlast na tolikim oblastima.
Teoretski da ih niko nije pobedio implodirali bi pod korupcijom i ekonomskim problemima. Dok su osvajali imali su influx novih bogastva od jeftinog robovskog rada i resursa koje su dobijali osvajanjem.

Ni jedna centralisticka diktatura ne moze da opstane dugo.

Dobro, u suštini si u pravu.

Mada, njihova ekonomija je bila drugačiji model socijalizma od sovjetske. Nije efikasno kao kapitalizam, naravno, ali bi teško dovelo do raspada društva kao u SSSR. Pre bi se tu događali građanski ratovi između Nemaca npr. i to zbog načina dolaska na vlast koji su uspostavili nacionalistički socijalisti.
« Last Edit: September 11, 04:01:19 PM 2019, by Auror »

Mladen M

« Reply #295 on: September 11, 04:15:07 PM 2019, »

Mada, njihova ekonomija je bila drugačiji model socijalizma od sovjetske. Nije efikasno kao kapitalizam, naravno, ali bi teško dovelo do raspada društva kao u SSSR. Pre bi se tu događali građanski ratovi između Nemaca npr. i to zbog načina dolaska na vlast koji su uspostavili nacionalistički socijalisti.

Naravno znacajno je bolja, drazli bi vlast sigurno jedno 10-20 godina. Ali mislim da bi krenulo da puca po savovima ako ne bi krenuli da saradjuju sa vecinom stanovnistva okupiranih zemalja.

Ja sam uvek drzao do stava sledeceg:
1. Da bi imao dobru zemlju treba ti jaka ekonomija
2. Da bi imao jaku ekonomiju trebaju ti ekonomske slobode
3. Ekonomske slobode vode ka socijalnim.

Nekak nikadea nisam imao definitivan dokaz (makar samom sebi) da je to tacno iako sam intuitivno verovao tako. I evo sada mi Honk Kong Dokazuje da sam u pravu.

John Connor

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #296 on: September 11, 07:01:28 PM 2019, »
Verujem da je zapadna civilizacija najnaprednija, ali to ne znaci da treba sad bezveze mesati se u svaki rat i sukob nekih divljaka sa druge strane planete. To u stvari i moze da dovede do velikih problema za zapad. Konstantno biti u ratu nije dobro nikako, ni za biznis, ni za budzet, ni za ocuvanje individualnih sloboda, ni za mentalno zdravlje, ni za sta. Kad ima neki problem koji mora tako da se resi, onda se postavi cilj i zavrsi posao za tri dana.

Bolton je postao totalni manijak koji bi sve po svetu rusio i palio. Pratim ga vec 20-tak godina jer je popularan u nekim uzim krugovima koji su me interesovali. I bio mi je zanimljiv u pocetku sto se nekih stavova o "religiji mira" tice, odbrane zapadnih vrednosti itd. To je OK, ali nije odgovor na svaki problem "bomb the shit out of them"...

Vegeta

Strength is the only thing that matters in this world.
Everything else is just a delusion for the weak.

Vegeta

« Reply #298 on: September 13, 06:32:19 AM 2019, »
Konstantno biti u ratu nije dobro nikako, ni za biznis, ni za budzet, ni za ocuvanje individualnih sloboda, ni za mentalno zdravlje, ni za sta.

Ali onda znaš da imaš spremne i iskusne vojnike i oficire, a ne salonske.
Strength is the only thing that matters in this world.
Everything else is just a delusion for the weak.